Kış modasında en yeniler

Kış modasında en yeniler

Moda Duayeni Canan Göztepe bu ayki modellerimiz içinden seçtiklerini sizin için yorumladı.

1- Beyaz triko kumaştan yapılmış bu bluzun aynı kumaştan uzun bir şalı var ve istenildiği şekilde kullanılabilir. Altında deriden bir şort var belinde de bluzu toplayan deri bir kemer. Bu kıyafetin altına kalın çorap giyilmesini tavsiye ederim. Şayet şort giymek istemezseniz pantolon veya etek de giyebilirsiniz.

2- Bu kış beyazı bolca göreceğiz. İşte bu kez beyaz bir palto, tüm çevresine deri veya kumaş biye geçilmiş. Büyük bir erkek yaka ve büyük cepleri olan düğmesiz bir model, beli kalın bir kuşak ile toplanmış.

3- Yine beyaz bir ceket. Kalınca bir kumaştan uygulanmış olan bu model kruvaze olup yaka istendiği zaman tek yönden açılıp kapanabiliyor. Yaka görünümü verilmiş, üst üste binen kısım asimetrik olup tek tarafı diğerinden uzun. Yine ceket deri bir kemerle toplanmış. Altına diz altı, bol, deri, bel bölümü nervürlü bir etek uygulaması tercih edilmiş. Bunun da altına deri veya kumaş pantolon giyilebilir.

kis-modasinda-en-yeniler2

4- İpek kumaştan bol japone kollu, jile görevi gören bir elbise, yakası da bir miktar açık olup biyeyle temizlenmiş. Beli ince bir kemerle toplanmış içine kemerle aynı renk siyah kazak giyilmiş, bunu daha sıcak havalarda giydiğiniz zaman şık bir elbise olur.

5- Şık bir genç modeli. Desenli bir kumaştan uzun kollu bol kesim kravat yakası olup diğer modellerde olduğu gibi beli ince bir kemerle toplanmış.

6- Çok iddialı olduğu halde büyük bedende enine çizgi ve yuvarlak hafif oyuk bir yaka kullanılmış. Böyle yakalar daha çok kısa boyunlu hanımlarda kullanılır ki boynunu uzun göstersin. Bluzun etek bölümü zarf gibi sivri yapılmış ve boyu geniş bedenlilerin rahat giyebilmeleri için uzun tutulmuş, kolları dirsekten sonra içindeki siyah çizgilerin renginde kullanılmış. Modelde beyaz pantolon kullanılmışsa da benim tercihim siyah renkten yanadır, altına giyilen ayakkabı da düz siyah bir ayakkabı olmalıdır.

7- Yine büyük bedenlilerin kullanacağı, çizgili pantolon ve düz renk bir üst model. Bol uzun bir bluz yakadan çıkan iki minik pili ile zenginleştirilmiş, etek ucunda sanki ikinci bir parça çıkıyor gibi ve kollar yine uzun hatta elin üzerine düşmüş. Altındaki çizgili pantolon erkek pantolonlarında olduğu gibi röverli. Böyle bir pantolon giyebilmek için bacak boyunun uzun olması gerekmektedir.

 

Burda Dergisi 2015/01 Ocak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial