Mevsimin getirdikleri

Mevsimin getirdikleri

1- Son derece zarif ve bu sene çok kullanılan ince dantel kumaştan, her yaşa her bedene hitap eden bu elbisenin dublesi ten rengi (istenirse siyah veya başka renk de kullanılabilir). Robadan hafif büzgü verilmiş, üst roba düz bir kumaştan uygulanmış minik kollar ile yakadaki sivrilik ince detaylar. Altına siyah veya ten rengi ayakkabı kıyafeti tamamlar, sadece minik bir küpe ile bilezik takabilirsiniz.

2- Sonbahar kıyafetlerini giymeye başladık. Dar pantolon üzerine uzun tunik tarzı yaprak desenli ipek veya şifondan yapılmış bir bluz. Basen kısmında toplanan bu bluzun derin V yakası hanımları daima daha ince ve zarif gösterir. Bu kıyafeti öğleden sonra ve akşam yemeklerinde giyebilirsiniz.

mevsimin-getirdikleri23- Bu sene çok uygulanan ve tercih gören bir model olan kombinezon modeli bluz aşağı doğru bollaşıyor, spagetti askılı ve V yakalı. Modelde kendinden işlemeli şifondan yapılmış. Bu modeli çeşitli renkte düz saten veya ipek kumaştan uygulayabilirsiniz, iki kat yapmanız kullanış bakımından daha rahattır. Pantolon belden bol, bir kuşak bağlanmış yanlarda cepleri olan şalvar tipinde ve satenden yapılmış. Bunu da bluzunuza uygun her renkte yapabilirsiniz.

4- Son derece klas bir elbise modeli, klasik görünümü bir iki oynama ile modern hale döndürülmüş. Sadece ince bedenlerin daha doğrusu küçük göğüslü hanımların giymesi gereken bir model. İnce yünlü kumaştan yapılabilir ancak ben size bu modeli ipekten yapmanızı da tavsiye edebilirim. Eminim ki siyah veya lacivert ipekten yapıldığında çok daha şık olur, bu dekolteyle de akşam davetlerinde rahatlıkla giyilir. Detaylarına gelince V yaka derin dekoltesi üzerine takılan yaka bantının bağlanıp yere kadar sarkması çok hoş, cepleri ve kollarında dönen kalın manşetleri gece giysisi olarak uyguladığınız kumaşlarda kullanmayabilirsiniz.

5- Sabah işe giderken giyip rahatlıkla geceye devam edebileceğiniz bir elbise modeli. Streç kumaştan yapılan ve vücudu saran bu elbisede kollar uzun, omuzlarda vatka var ve çapraz omuz kesiğinden düşük bir yakası var.

6- Pudra rengi çift etek modelinde alttaki dar etek üstüne ikinci parça pariyo bağlar gibi uygulanmış. Kilolu hanımlara hiç bir şekilde tavsiye etmeyeceğim bir model çünkü etek olduğundan çok daha iri gösterir. Üzerindeki uzun kollu manşetli dantel bluz ile bütünleşmiş. Bluz içine giyilecek atlet rahat etmenizi sağlayacaktır.

7- Tayt pantolon üstüne bol bir tunik modeli. Her bedenin giyebileceği bu üstün esas kumaşı saten, japone kesimli kolların kumaşı ise yün jarseden tonsürton kullanılmış. Mor renkli bu bluzun etek ucuna fırfır takılıp daha hoş bir görüntü verilmiş.

 

Burda Dergisi 2014/10 Ekim

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial