Sıcak yaz günlerine kavuşmaya az kaldı!

Sıcak yaz günlerine kavuşmaya az kaldı!

Sıcak yaz günlerine kavuşmaya az kaldı! Moda Duayeni Canan Göztepe sizin için bu ayki modellerimiz arasından seçtiklerini yorumladı ve yaklaşan yaz modasının ilk ipuçlarını verdi.

sicak-yaz-gunleri1

1- Çok hoş bir beyaz elbise modeli, tabii ki her renkte de uygulanabilir. Kayık yaka, kolsuz bu elbise belden kesik ve çift etekli. İkinci eteği hafif bol ve yarım. Bu ikinci etek farklı renkte de kullanılabilir. Giyeceğiniz ortama göre düz veya yüksek ayakkabı kullanabilirsiniz.

2- Yine çok renkli Hint desenlerinden ve krep saten kumaştan yapılmış uzun bir elbise. Sırt dekoltesi olan bu elbisenin göğüs altında kesik var ve ön patın dekoltesi de çok özel. Tahmin edeceğiniz gibi ince yapılı hanımların tercih edebilecekleri bu elbise deniz kenarında da giyilebilir, yaz gecelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Takılar yine otantik ve ayakkabılar topuksuz ve dekolte tercih edilirse mükemmel olur.

3- Bu yıl çok moda olan tulum modelleri çok renkli karışık desen ve pamuklu kumaştan üstelik de kollar uzun yapılırsa terleme problemi de yaşanmaz. Erkek yaka veya şal yaka uygulanabilir. Beline içindeki renklerin birinden kalın lastik kemer takılabilir. Aynı renkte bir dekolte ayakkabı da bu kıyafete çok yakışır. Takılarınızı da otantik türden tercih ederseniz böyle bir kıyafeti başarıyla tamamlamış olursunuz.

4- Elastik kumaştan yapılan bu elbise son derece sade bir model. Her zaman kullanılabilecek bu elbiseyi her bedendeki hanımlar giyebilirler, tek fark büyük bedenlerin kemer takmaması tavsiye edilir. Kollar uzun, yaka düşük ve geniş bir yaka evi üzerine takıldığı için geniş yaka omuzlar açıkta bırakılacak sekle de girebilir. Kullanacağınız ayakkabının kemer ile uyumlu olmasını tavsiye ederim.

5- Güzel bir pantolon bluz daha. Günün her saatine uygun bu takım işe giderken de, akşam gideceğiniz bir yemekte de rahatlıkla kullanılabilir. Gri pantolon düz ve hafif düşük belli. Şantung kumaştan yapabileceğiniz gibi krepten de yapılabilir.

6- Ekru renkte bu pantolon ceket takım tabii yine ince bedenler için. Ceket modeli biraz değişik yani düşük erkek yakalı, omuzlar geniş ve vatkalı, ceket boyu ise kısa. Düğme yerine aksesuarlı bir agraf düğme kullanılmış. Pantolon hafif düşük, önlerde pilisi olan ve aşağı doğru daralan bu pantolon modelini maalesef çok iddialı olduğundan her hanım giyemez.

 

Burda Dergisi 2014/04 Nisan

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial