Yeni modeller, yeni uygulamalar…

Yeni modeller, yeni uygulamalar…

1- Şifon kumaştan günlük bir elbise modeli. Dubleli kolları omuzdan sonra transparan, aynı şekilde etek uçları da transparan. Ayakta deri kovboy çizmesi, elde aynı tarz motorcu eldiveni ve belde yine deriden kemer. Aksesuarlar zarif elbiseyi asi bir hale sokmuş.

uzman-gozuyle2

2- Tonsürton bir etek-bluz modeli. Etek brokar tarzı bir kumaştan, yanda ve önde plikaşesi var. Bluz aynı tarzda ama daha ince bir kumaştan dikilmiş. Yaka kısmında yırtmaç var, kollar japone, bedenden çıkıyor ve bol. İstenirse başka etek veya pantolon üzerine serbest bırakılarak da, içine sokmadan da giyilebilir. Basen bölümüne çok ince bir kemer süs olarak takılmış.

uzman-gozuyle3

3- İpek mont hiçbir zaman modası geçmeyecek bir model ve her bedene uyabilir. Ön beden desenli kumaştan yapılmış, kollar içinse düz ipek kumaş tercih edilmiş. Alt bölümü lastik, kollar ise manşetli.

uzman-gozuyle4

4- Jarse kumaştan şık bir tunik modeli. Belde anvelop toplanmış, kollara eski postane görevlilerinin kollukları gibi eteğin kumaşından ilave yapılmış ki bu bluz bu parçalar olmadan da çalışılabilir. Burada etek olarak bol bir model tercih edilmiş ancak dar bir etek veya skinny pantolonla da giyilebilir.

uzman-gozuyle5

5- Bilek hizasında uzun, pilili ve güneş desenli bir etek modeli. Üstündeki atlet içindeki renk olan kahverengi parlak bir kumaştan seçilmiş. Yaz akşamları için çok kullanışlı bu giysiye büyük otantik tarzda kolye ve bilezik kullanabilirsiniz ama altına ayakkabı olarak sandalet giyerseniz kıyafeti tamamlamış olursunuz.

uzman-gozuyle6

6- Sonbahar yaklaşıyor ama bu pardösü yazlık bir kumaştan dikilirse yaz akşamları da kullanılabilir. Her elbisenin üzerine giyilebilecek bu pardösü yazlık uygulamada astarsız ve biyelerle temizlenmiş olmalıdır. Pardösünün kolları japone, cepler gizli, erkek yaka ve iki düğmeli.

7- Günün her saatinde giyilebilecek somon rengi bir elbise modeli. Çeşitli yerlerindeki parçalar ve omzundaki parça ayrı bir hava katmış. Böyle bir elbiseyle iş çıkışı rahatlıkla bir akşam yemeğine gidebilirsiniz. Ayakkabı ve bilezik aynı renkte, elbisenin bir ton koyusundan tercih edilmiş. Beldeki kemer bile istenirse aynı renk olabilir.

 

Burda Dergisi 2014/08 Ağustos

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial