Tığ İşi Çanta

Tığ İşi Çanta

Boyu: 24 x 22.5 x 6 cm; sap 110 cm

Tığ örneği: Çanta trabzan işiyle çalışılacak. Her sıra 1.trabzan için 3 yedek- zincirle başlayacak. Renk dağılımı için bkz. model açıklaması.

Örgü denemesi: 9 trabzan ve 5 sıra 2x iplikle işlenecek = 10×10 cm.

Dikkat: Çantayı çift kat iplikle işleyin. İplikte renkler farklı.

Yapılışı: 2 kat siyah iplikle 40 zincir çekin, sonra 20 zincir ve 1.trabzan için 3 yedek zincir daha. 2 kat koyu kahverengi iplikle 63 zincir trabzanı sıra sıra işleyin: 1.trabzanı baştan itibaren 5.zincire bağlayarak. Kahverengi iplikle toplam 20 trabzan (yedek zincirler 1 trabzan olarak geçerli) ve siyahla 40 trabzan: Renk değişiminde 1.rengin son trabzanı, 1.renkteki son ilmeğe kadar örülecek, son ilmek 2.renkte çalışılacak.

Sap: 7 zincir ve 3 yedek – zincir 1 trabzan için. 2katlı siyah iplikle trabzan sıralarını işleyin: 1.trabzanı 5.zincirin içine çalışın = 7 trabzan sıra başına. 174 cm örün ve kapatın. Sapı çamaşır kurutma makinesinde döndürerek keçeleşmesini sağlayın: Islak olarak birkaç elbezi ile birlikte korumalı programda birkaç dakika. Sap 155 cm olmalı.

Bitirin: Çantanın siyah dar kenarlarını koyu kahve yüzeyin başlangıcına kadar yarısından katlayın. İki yandan sapı dikin: sapın dar uçları çanta tabanında. Kahverengi parça çantanın kapağı. 3.5 m deri biyeyi modele bakarak sapa geçirin: kenardaki 1.trabzandan girin, karşı kenardaki 1.trabzandan çıkın. Saçaklar için 16 x 90 cm kesin ve çanta kapağının alt kenarına 16 püskülü eşit arayla düğümleyin. Çanta kapağının ortasına üst kenardan başlayarak sağlı sollu trabzanların içinden deri biyeyi geçirin: 2.trabzandan girin ve ortada 2.trabzanın yanından çıkın, bu işlemi sağ sıra bitene kadar tekrarlayın, sonra sol sırayı çalışın.

Burda Dergisi 2017/01 Ocak

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial