Göz altı morlukları nasıl geçer?

Home / Advertorial / Göz altı morlukları nasıl geçer?
Göz altı morlukları nasıl geçer?

salatalik-3

Stresli ve yoğun iş yaşantısı, hayatın zorlukları, genetik etkenler, yetersiz beslenme, uykusuzluk, kalitesiz makyaj malzemelerinin kullanılması, yorgunluk ve ilerleyen yaş göz altlarının solgun, cansız görünmesine, hatta kimi zaman morarmasına yol açar.

Göz altı morlukları, kişiyi her zaman yorgun, sağlıksız ve daha yaşlı gösterir. Bu yüzden morluklara karşı evdeki doğal malzemelerle önlem almak gerekir.

Salatalık

Salatalık, göz altı morluklarına oldukça iyi gelen, doğal bir yöntemdir. Bir tane salatalığı dilimleyip gözümüzün üzerine koymamız yeterli. Göz kapaklarımızda 15 dakika beklettiğimiz salatalıklar gözaltı morluklarını tamamen silecektir.

Limon ve domates suyu

Yarım limon ve yarım domatesin suyunu sıkın ve akşamları uyumadan önce bir pamuk yardımıyla göz altlarına sürün. Geri kalan karışımı ağzı kapalı bir cam kavanozda saklayın. Bu uygulamayı bir hafta boyunca yaptığınızda gözaltı morluklarından kurtulacaksınız.

Patates

Patatesi dilimleyin ve göz kapaklarınıza koyup 15 dakika bekletin. Her akşam bu uygulamayı yaparak kısa süre içinde gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Kivi

Göz altı morlukları gidermede etkili olan doğal besinlerden birisi de kivi olmaktadır. Kiviyi dilimleyip gözlerinizin üzerine, göz kapaklarına ve göz altlarına gelecek şekilde yerleştirip 10-15 dakika bekletin.

Soğuk su ve buz

Soğuk su, göz altlarının rahatlamasına ve morlukların hafiflemesine yardım etmektedir.

Gözaltında morluk oluşmaması için alınacak önlemler

  • Protein, vitamin, mineral, kalsiyum ve demir açısından yeterli ve dengeli beslenin.
  • Düzenli olarak beslenin ve özellikle de kahvaltıyı kesinlikle atlamamak gerekiyor.
  • Günde en az 7 saat uyuyun.
  • Akşamları uyumadan önce gözaltı kremi, nemlendiricisi kullanın. Gözaltı kremleriniz mutlaka A, C, E vitamini ve retinol içermelidir.
  • Bol su için.
  • Uzun süre televizyon ve bilgisayar başında durmayın, küçük molalar verin.

Kaynak: http://www.aysetolgaiyiyasam.com/goz-alti-morluklari-nasil-gecer

 

Bu bir ilandır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial