Bluz

Bluz

Evaze kesimli, reglan kollu ve önü plikaşeli asil bir ipek bluz.

bluz2

BLUZ PATRONU…
…pembe yüzeyli olduğu için paftada kolay bulunur. Patron kağıdını paftaya iğneleyin. Seçtiğiniz bedene ait patronları tüm sayı ve çizgileriyle kağıda aktarın.

Ekstra öneri:
Bedeninizi belirlemek için göğüs çevrenizi ölçün:
Bd 34 = 80 cm Bd 36 = 84 cm
Bd 38 = 88 cm Bd 40 = 92 cm
Bd 42= 96 cm Bd 44 = 100 cm

BİÇKİ PLANI…
…patronların kumaşa nasıl konup iğneleneceğini gösterir.
1 Ön parça
2 Arka parça
3 Kol
4 Ön pervaz
5 Arka pervaz
İlmek ilik (a) patronsuz,
kumaşa çizin ve kesin, bkz. adım 2.

bluz3

1. ÖN VE ARKA PARÇA BİÇKİSİ…
Kumaşın bir dokuma kenarından ortaya 72 cm ölçün ve iğneleyerek işaret koyun (kumaşın yüzünden). Sonra kumaşı katlayın, dokuma kenarı bu işarete gelsin, kumaşın yüzü içte. 1 ve 2 numaralı patronları kumaşın kat yerine koyun – patron 1 kumaşın geniş yarısına. İğneleyin. Dikiş ve baskı payını sabunla çizin: baskı için 4 cm, öteki kenar ve dikişler için 1.5 cm. Parçaları biçin.

2… DİĞER PARÇALARIN BİÇKİSİ
Kumaşı boydan ikiye katlayın, yüzü içte. 3, 4 ve 5 numaralı patronları kumaşın üstüne koyun – patron 4 ve 5 kumaş katında. 5 numaralı patronun yazılı yüzü altta. İğneleyin. Dikiş ve baskı payını çizin: Baskı için 4 cm, öteki kenar ve dikişler için 1.5 cm. İlmek ilik parçasını (a) verev çizin: 6 cm uzunluk, 2 cm en. Parçaları biçin.

3. TELA
Telayı boydan katlayın, yapışkanlı yüzü içte. 4 ve 5 numaralı patronları üstüne koyun, iğneleyin. 1.5 cm ende dikiş payı çizin, biçin. Telayı ait oldukları kumaş parçalarının tersine ütüleyin, ütü ayarı: ipek, süre: 8 saniye. Sonra telalı parçaları tekrar yüzü yüzünde katlayın ve patronları üstüne iğneleyin.

 

Burda Dergisi 2014/11 Kasım

Pages: 1 2 3
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial