Kazak

Kazak

 

kazak-3
3. İŞARETLERİ KUMAŞA AKTARIN

Patron konturlarını (dikiş ve baskı çizgisi) ve iplik yolunun dışında çizgileri ve işaretleri kopya kağıdı ve rulosuyla kumaşa aktarın. 1 ve 2 numaralı patronlarda ön ve arka orta ile pervaz kat çizgisini kumaşın üstünde teyel dikişiyle gösterin. Fermuar açıklığını dikiş payı kenarına 5 mm kadar kesik atarak işaretleyin.

4. TELA BANT
Tela bandı dikiş payına (kumaşın tersinden) ütüleyin, zincir dikişi kumaş kenarının 1.5 cm (=dikiş payı eni) yanında: 1 ve 2 numaralı parçalarda alt kenarlar ve fermuar açıklığı kenarları pervaz kat çizgisine kadar, 3 ve 4 numaralı parçalarda kol oyuğu kenarlarında.

5. ÖN VE ARKA ORTA DİKİŞ
Ön ve arka parçaları yüzü yüzünde üst üste koyun, ön ve arka orta dikişi iğneleyin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın ve sürfile yapın.

kazak-4
6. YAN VE KOL DİKİŞLERİ

Ön parçayı yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun. Yan dikişleri iğneleyin (dikiş 2). Dikin. Kolları boydan katlayın, kumaşın yüzü içte. Kol dikişini iğneleyin (dikiş 3). Dikin. Payları ütüleyerek açın ve sürfile yapın. Kolları kol oyuklarından yüzü yüzünde ön ve arka parçaya iğneleyin (dikiş 4). Kol ve ön parça yatay çizgisi 5 ile yan ve kol dikişleri üst üste gelsin. Dikin. Dikiş payına birlikte sürfile yapın.

7. GİZLİ FERMUAR 1
Fermuarı üstü alta gelecek şekilde açıklık kenarının 5 mm yanından arka robanın üstüne koyun, dişleri pervaz kat çizgisi işaretinden başlasın. Fermuarı açıklık işaretine kadar dikin (özel makine ayağı ile), fermuar bandının üst ucu boşta. İğne dişlerin solunda.

8. FERMUAR 2
Fermuarı çekin. Diğer bandını üstü alta gelecek şekilde ön roba parçasının üstüne koyun, iğneleyin. Sonra fermuarı açın ve ikinci bandı açıklık işaretine kadar dikin, iğne dişlerin sağında. Fermuarı kapatın.

Burda Dergisi 2015/10 Ekim

Sayfalar: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial