Eşya Sigortası ile Evinizin Dekorasyonu Güvende

Eşya Sigortası ile Evinizin Dekorasyonu Güvende

Konut sigortası yaptırmak bazı durumlarda yeterli olsa da yangın, sel gibi sebeplerden ötürü eşyalarda meydana gelen hasarların karşılanması amacı ile eşya sigortası yapılması gerekmektedir. Konutun içinde var olan eşyaların her türlü riske karşı garanti altına alınması amacı ile yapılan bu sigorta türü isteğe bağlıdır. Konut sahipleri bu sigortayı yaptırabilirken kiracıların da eşyalarını sigortalattırması mümkündür. Bu sigorta için konutun üzerinize kayıtlı olması şartı aranmamaktadır.

Ev eşya sigortası ile çeşitli hizmetlerden yararlanırken aynı zamanda firmalar ile anlaşma sağlamanız durumunda ek hizmetlerden de yararlanmanız mümkün olmaktadır. Mobilyalarda meydana gelen çizilmeler, döşeme ve halıların zarar görmesi bu ek hizmetlere örnek olarak gösterilebilmektedir. Ev eşyaları çeşitlilik gösterdiğinden dolayı, hizmetin kapsamında da firmalar bazında değişkenlik söz konusu olabilir.

Örneğin elektronik eşya sigortası adı verilen husus Türkiye Sigorta Birliği tarafından yayınlanan Elektronik Cihaz sigortaları Genel Şartları’nda ele alınmıştır. Bu kapsamda elektronik eşyalarınızın teminat kapsamında sigortalanması mümkün olmakla birlikte, şartların taşınması halinde yatırılan primler ve sigortalanan elektronik cihazların sigorta şirketleri tarafından karşılanması mümkündür. Elektronik eşya noktasında sigortalama yapabileceğiniz gibi, eşya paket sigorta hizmeti alımı yaparak da tüm eşyalarınızı sigortalatmanız mümkündür.

Konut eşya sigortası olarak da adlandırılan bu sigorta çeşidi ile her türlü eşyanızı garanti altına alabilirsiniz. Ücretler, poliçe detaylara, teminata konu olacak hususlar vb. firmalar ile sağladığınız anlaşmalar kapsamında değişkenlik gösterecektir.

Eşya Sigortası ile Eşyalarınızı Güvence Altına Alın

Tüketiciler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi ev eşya sigortası neleri kapsar sorusunun cevabı olarak görülebilir. Bu kapsamda

  • Yıldırım,
  • Yangın,
  • Hırsızlık,
  • Fırtına,
  • Sel ve su baskınları,
  • Yer kayması,
  • İnfilak,
  • Korozyon gibi durumlar eşya sigortası kapsamına girmektedir.

Ayrıca ‘’Eşya sigortası neleri kapsar?’’ sorusunun cevabı firmalar ile yapacağınız sözleşmeye göre değişmektedir. Örneğin bazı firmalar depremi de kapsam içinde tutarken bazı firmalar kapsam dışında bırakmaktadır. Bunun yanı sıra bazı firmalar grev, lokavt gibi durumları kapsama alanı içine alırken, bazı firmalar bu durumları karşılamamaktadır. ‘’Eşya sigortası neyi kapsar?’’ sorusunun cevabını verdikten sonra firmaların sizleri nasıl koruyacağı hakkında da bilgi vermek gerekiyor. Bu felaketlere karşı masraflarınız karşılanırken, ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeksizin firma tarafından eşyalarınız teminat altına alınmaktadır.

Eşya Sigortası Güncel Fiyatları

Yangın, hırsızlık, eşya, ek eşya gibi hizmetlerin yanı sıra firmalar tarafından mali mesuliyet, kira kaybının teminat altına alınması, hukuksal koruma sağlayan firmalar da bulunmaktadır. Eşya sigortası fiyatları konut içerisinde yer alan eşyaların maddi değerlerine, varlık durumlarına ve güncel piyasalarına göre fiyatlar belirlenmektedir. ‘’Eşya sigortası nedir?’’ sorusunun cevabı kimi zamanda elektronik cihaz koruması olurken, kimi zaman da oturma grubu koruması olabiliyor. Bu sigorta çeşidi 18 yaşını tamamlamış herkes tarafından satın alınabiliyor.

Eşya sigortası hesaplama noktasında eşyaların piyasa değerlerinin yanı sıra poliçe kapsamında ek hizmet alıp almadığınıza göre de değişkenlik gösteriyor. Fiyatlar noktasında firmalardan detaylı bilgi alabilirsiniz. Sadece ev eşyaları değil, evde bulunan antikalar, heykeller, tablolar gibi maddi değeri yüksek olan eşyalar da sigorta kapsamına alınmaktadır. Ayrıca yangın gibi durumların sizden kaynaklanarak komşularınıza zarar vermesi halinde, komşularınızın da sigorta kapsamında bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Yani sizin konutunuzda meydana gelen bir hasarın komşularınızı etkilemesi durumunda sigortanız sadece sizlere değil komşularınıza da destek veriyor.

sigortaladim.com adresi üzerinden eşya sigortası kapsamında siz de detaylı bilgi alabilir ve hemen sigorta başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kaynak: Sigortaladım

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial