Samsung’un 2020 modelleri göz doldurdu

Samsung’un 2020 modelleri göz doldurdu

Samsung, 2020’ye damga vuracak yeni Galaxy ailesi mobil telefonlarını tanıttı. Çok güçlü donanımlarıyla göze çarpan yeni Galaxy S20 modellerinin detaylarını bu makalemizde mercek altına aldık. Güney Koreli elektronik devi Samsung’un dünya çapında beğeni toplayan yeni telefon modelleri hakkında merak ettiğiniz her şey.

Samsung, 2020’de Coronavirüsü nedeniyle iptal edilen Mobil World Congress etkinliğine rağmen yeni telefon modellerini online yayın yaptığı lansman ile duyurdu. Tüketicilerin büyük merakla beklediği yeni Galaxy ailesinin modelleri artık Türkiye’de de satışa çıktı. Güney Koreli elektronik devi Samsung’un 2020’deki amiral gemisi olacak Galaxy S20 ailesi, üç farklı model ile piyasada yer alacak. Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra… Farklı donanım bileşenlerine ve fiyatlara sahip olan bu üç varyasyon, farklı tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmişler.

Galaxy S20

Serinin standart donanıma sahip modeli, S20 olarak isimlendiriliyor. 6.2 inç ekrana sahip olan Galaxy S20, 563ppi ile en yüksek yoğunluğu sunarken, ailenin en “küçük” üyesi olarak dikkat çekiyor. Buna rağmen 6.2 inçlik boyutun, akıllı telefon standartlarına göre büyük olduğunu da unutmamak gerekiyor. S20 modelinin üst panelinden veya ekran ayarları menüsünden telefon ekranının yenileme hızını kolayca değiştirebiliyorsunuz. Normalde 60Hz olan ekran, bu sayede 120Hz’ye çıkabiliyor. Yüksek frekans değerinde ekrandaki videoların çok daha akıcı şekilde oynatıldığını unutmamak gerekiyor. Pilden tasarruf etmek istediğiniz zamanlarda ise frekansı düşürmek isteyebilirsiniz. Galaxy S20 telefonların en çok merak edilen özelliği elbette fotoğraf ve video çekim özellikleri. Galaxy S20’nin arka yüzünde üçlü ana kamera düzeni yer alıyor. Bunlar, f/1.8 diyaframlı 12 MP ana geniş açılı kamera,  f/2.2 diyaframlı 12 MP ultra geniş açılı kamera ve f/2.0 diyaframlı 64 MP telefoto kameralar. Bu üç kamera sayesinde derinlik hissi veren, canlı renklere sahip, etkileyici videolar elde etmek de mümkün oluyor. Ön yüzde ise f/2.2 diyaframlı 10 MP selfie kamerası kullanıyor.

Galaxy S20 Plus

Samsung’un yeni Galaxy S20 ailesinin ortanca üyesi bu sene Galaxy S20 Plus olarak isimlendiriliyor. Önceki yıllarda Plus varyasyonu ailenin en gelişmiş üyesini işaret etmek için kullanılırken 2020’de Plus varyasyonu artık ortanca kardeş olarak yer alacak. En gelişmiş model ise Ultra ifadesini kullanacak.

Samsung, S20 serisinde odak noktasını kameralar olarak belirlemiş. Galaxy S20 Plus da, küçük kardeşinden farklı olarak arka yüzde fazladan bir kamera ile geliyor. S20’de de bulunan f/1.8 diyaframlı 12 MP ana geniş açılı kamera,  f/2.2 diyaframlı 12 MP ultra geniş açılı kamera ve f/2.0 diyaframlı 64 MP telefoto kameralara ek olarak S20 Plus’ta ayrıca DepthVision yardımcı kamerası bulunuyor. Ön yüzde ise yine selfie amacını taşıyan f/2.2 diyaframlı 10 MP kamera kullanılmış. S20 Ultra modelinde ise ön kamera daha gelişmiş olarak yer aıyor.

Galaxy S20 Ultra

Samsung’un Galaxy ailesinin bu yılki en gelişmiş modellerinden olacak Galaxy S20 Ultra ise etkileyici özelliklerle herkesi hayran bırakıyor. Samsung Galaxy S20 Ultra çok büyük bir telefon. Neredeyse 7 inçlik bir tablet boyutlarına ulaşan telefonun ekranı 6.9 inç boyutunda. Ekran teknolojisi ise dinamik AMOLED ve çözünürlüğü de Quad HD+. Gorilla Glass 6 ile korunan, 1440 x 3200 piksel çözünürlüğe ulaşan ekranda 511 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor. 10x hibrid optik ve 100x dijital yakınlaştırma yeteneğine sahip cihaz ilk kez 8K videolarınızı 8k çözünürlüğünde kaydetme imkanı sunuyor. Bu da dünyadaki pek çok insandan farklı olarak artık videolarını 8K çözünürlüğünüzde kaydedip yayınlayabilmenin kapısını açıyor. Cihazın arka kameraları S20 Plus modeli ile aynı özelliklere sahip. Öndeki selfie kamerası f/2.2 diyaframlı 40 MP özelliği ile büyük fark yaratıyor. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S20 Ultra’nın 2020’de büyük ilgi görmesi ve rakiplerinden çok daha ileride olan yetenekleriyle kendini belli etmesi bekleniyor.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial