Bir tarz yaratmak hiçbir zaman kolay olmadı

Bir tarz yaratmak hiçbir zaman kolay olmadı

Davetler, buluşmalar, sosyal hayat mevsimine bakmadan yılın her dönemi tüm hızıyla devam ediyor. Bu tempo içinde daima şık bir birey olarak nam salmak, şıklığınızla anılmak ise sizin elinizde.

Kıyafet kişiliktir. Kişiliğinizi doğru yansıtmak, çevrenizde tarz sahibi bir birey olarak tanınmak için giyim tarzınız ve kıyafet seçiminizden destek alabilirsiniz.

Davetlerin, buluşmaların, sosyal hayatın tüm hızıyla devam ettiği bir yaşam süren modern insan için doğru tarzı bulmak da hem kendini rahat hissetmesi hem de çevresiyle sağlıklı bir iletişim kurmak için önemlidir.

Giyim tarzınız, özgüveninizin önemli bir bileşenidir. Üstelik bu tarzın mevsimden mevsime, bir moda akımından diğerine değişim göstermesi de gerekmiyor. Modayı, tarzınızı güçlendiren yeni modeller, yeni elbiseler, yeni aksesuarlar bulmak için bir araç olarak kullanmak daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Her moda akımında elbise modelleri değişebilir. Ama siz tercih etmediğiniz sürece,elbise modelleri ile beraber tarzınız değişmemeli. Bu noktada modayı, trendleri, akımları kendi faydasına kullanmak, tarz sahibi insanların alışkanlığıdır.

Eğer bu kış kaşe kaban giymek istiyorsanız, tarzınıza uygun bir kaşe kaban bulma yönünde hareket etmelisiniz. Belli bir model kaşe kaban tarzı “moda” olduğu için o tarzı seçmek yerine, tarzınıza uygun kaşe kabanı tercih etmek daha doğru bir hareket olur.

Tarz belirleme konusu, üzerinde çok düşünülmesi, emek harcanması gereken bir problem. O nedenle herkesin bir tarzı olamıyor. Çevrenizde “tarz sahibi” olarak nam salan arkadaşlarınızın, o tarzı oluşturmak için önemli bir mesai harcadığını ve hatta bu alanda bir strateji oluşturduğunu hatırlamak gerekiyor.

Kimi insanların renk üzerine, kimi insanların kesim tarzı hatta marka üzerine tarz oluşturduğuna da şahit olabiliyoruz. Bu konuda en önemli kıstasın, kıyafet seçiminizin sizi mutlu etmesi ve giysileriniz içinde rahat etmeniz olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Sosyal medya tarzınızın podyumudur

Son on yıldır tarz seçiminde önemli bir diğer kıstasın da hayatımıza girdiğini kabul etmek gerekiyor: Sosyal medya ve like etkisi. Artık çoğumuz, sosyal medyada alacağımız beğenileri gözeterek giyindiğimizin farkındayız. Davetlerin, arkadaş buluşmalarının ve sosyal hayatın vazgeçilmez parçası haline dönüşen sosyal medyada, kıyafetlerimizle de podyuma çıktığımız dijital bir ortam olarak hayatımızda yer alıyor.

Dahası sosyal medya, bir zaman tüneli şeklinde, tüm kıyafet seçimlerinizin kolayca izlenebildiği gerçek bir dijital podyum etkisi de yaratır. Dolayısıyla, tarzınızdaki uyumsuz değişimler veya dalgalanmalar, rahatça gözlenebilir. Sizi belli bir tarzla tanıyan arkadaşlarınızın, sosyal çevrenizin, zihinlerindeki imajınızla uyuşmayan eski giyim seçimlerinize sosyal medyadaki eski paylaşımlarınızda şahit olması, hakkınızdaki algının sarsılmasına bile neden olabilir. Bu yüzden, günümüzde bir tarz sahibi olmak ve bunu kararlı şekilde devam ettirebilmek çok önemli.

Sosyal çevresinde daima topuklu ayakkabı ve iş kıyafetleriyle görünen bir iş kadınının, sosyal medya hesabında, daha salaş ve özensiz bir tarzda fotoğraflarını paylaştığını düşünün… Yarattığı algı ile gösterdiği fotoğraf birbirine uymadığı için çevresinde bir şok yaratması büyük olasılıktır.

Bu tür detaylar konusunda hassas davranıp çevrenizde tarz sahibi bir insan olarak tanınmak istediğinizde, oluşturacağınız görüntünün ve imajın tarzınıza daima uygun olması gerektiğini hatırlamanız çok önemli.

Bu yüzden, Hollywood yıldızları, aktörler, selebritiler, hazır olmadıkları anlarda fotoğraflarının çekilmesini istemez ve paparazzilerden köşe bucak kaçarlar. Çünkü büyük emek harcayarak yarattıkları tarzın ve imajın, meraklı bir paparazzinin çektiği fotoğrafla çöpe gidebileceğini bilirler. Diğer bir deyişle, tarz yaratmak bir emek işidir ve özenli, dikkatli, seçici bir hayat sürerek yaşamayı gerektirir.

Tarzınızı son moda koleksiyonlar ve tasarımlarla zenginleştirmek istiyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Hepsiburada.com üzerinde bulabileceğinizi hatırlatalım. Şimdi Efsane Kasım indirimleri de yaklaşıyorken, tüm alışverişlerinizde çok daha uygun fiyatlar alabilirsiniz. Uygun fiyatlı abiye modelleri veya şık bir Bambi ayakkabı ya da çizme, Hepsiburada.com üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz ürünler arasında.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial