Çalışan kadının yaz şıklığına küçük dokunuşlar

Çalışan kadının yaz şıklığına küçük dokunuşlar

Sıcak yaz aylarında, hem pandemi nedeniyle önlemler alırken hem de işlerimize yetişmeye çalışmak yorucu olabiliyor. Ancak yeni normal şartlarında çalışan kadınlar, birkaç küçük ama önemli tavsiye ile yaz aylarını hem şık hem de rahat geçirebilirler. İşte, aklınızın bir köşesine not etmenizi tavsiye ettiğimiz küçük detaylar.

1. Cepli kıyafetler tercih edin

Bu yaz bol bol ceplere ihtiyacımız olacak. Yedek maskelerimiz, dezenfektanlarımız, ıslak mendillerimiz ve koruyucu bariyerlerimiz için ceplerimizi pratik şekilde kullanmamız gerekecek. Dolayısıyla bu yaz çalışan kadınlar için cepli tasarımlar öne çıkacak gibi görünüyor.

2. Çantasız olmaz

Eşyalarımızı ofiste, arabada bırakıp, ellerimiz serbest rahat rahat dolaştığımız zamanlar pandemi öncesinde kaldı. Yeterli cebimiz yoksa, çantalardan yardım alacağız ve spor çanta modelleri bu konuda bize destek olabilir. Bulaş riskini azaltmak için maske takıp çıkarırken, ellerimizi dezenfekte ederken, laptop veya kalem, kağıt, dosyalarımız gibi kırtasiye ürünleri veya işle ilgili eşyalarımızı virüsle temas riskinden olabildiğince uzak tutabilmek için çantalar ideal aksesuarlar.

3. Şapkalar hem güneşten hem virüsten koruyabilir

Havada asılı kalabilen bir virüsün en kolay tutunacağı bölgelerden biri de saçlarımız. Yaz aylarında zaten güneşin yakıcı etkisinden korunmak için şaka tavsiye edilir. Bu yaz ise ayrıca virüslerden korunmak için de şapkalar ideal olabilir. Size yakışan, başınızda rahat duran, şehir hayatı içinde çevrenizi de rahatsız etmeyecek boyutlarda ve güneşi de kesen şık şapkaları tercih edebilirsiniz.

4. Aksesuar yarışları başladı

Bu yıl pandemi nedeniyle kıyafet konusunda çok geniş seçeneklere sahip olamasak da, tarzımızı ve şıklığımızı vurgulamak için aksesuarları kullanmamızı kimse engelleyemez. Küpeler, kolyeler, kemerler, tokalar, bilezikler… Aksesuarlar her zaman şık görünmenin vazgeçilmez bir öğesi olmuştur ancak bu yıl çok daha önemli olacaklar.

5. Dikkati ayaklarımıza mı çeksek?

Modanın altın kuralını bu yaz çok radikal şekilde kullanmak zorunda kalacağız. Vücudunuzda beğenmediğiniz, saklamak istediğiniz detaylar neredeyse, dikkati ters yöne çekmek bir kuraldır. Bu yaz da, dikkati yüzümüzdeki maskelerden uzağa çekmeye çalıştığımıza göre, ayaklarımıza oynayacağız. Yazlık ayakkabılara ayrı bir özen göstererek, ayaklarınızın güzelliğini de ön plana çıkaran modellerle, insanların dikkatini çaresizce maskelerin arkasına saklandığımız o kötü imajdan bir parça uzaklaştırabiliriz. Gerçi, dünyada herkesin maske takmak zorunda olduğu bir dönemdeyiz, ama olsun, biz yine de bu küçük tüyo ile biraz daha beğeni toplama şansına sahibiz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial