Düğün sezonu 5 altın öneri

Düğün sezonu 5 altın öneri

Her yıl yaşadığımız düğün sezonu heyecanı 2020’de pandemi nedeniyle buruk kalmıştı ancak 2021’de artık dünyadaki normalleşmenin etkisiyle nihayet arzu ettiğimiz düğünleri yapabileceğiz gibi görünüyor. O zaman, yürekleri kıpır kıpır olan gelinlerimizin, şu 5 altın öneriyi de dikkate almalarını tavsiye ederiz.

1. Gelinlik için daha fazla zaman ayırın
Unutmayın ki bir düğünde başrol gelinliktir. Diğer her detayı gelinliğin çevresinde yer alan figüranlar olarak düşünmek abartı olmaz. Dolayısıyla, tarzınızı yansıtan, sizi, karakterinizi, içinizdeki coşkuyu, mutluluğunuzu ortaya koyacak bir gelinlik seçmeniz çok önemli. 2021 Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken, çocuklarınızın, torunlarınızın bile o fotoğrafları büyük bir merakla inceleyeceklerini unutmayın. Üstelik, kabul edelim ki, düğünler pek çok toplumda gelinlik ile özdeşleşmiş bir kavramdır. Gelinliğiniz sönük kalırsa, düğününüz de sönük görünebilir. Kötü sürprizler için belki yedekte ikinci bir gelinlik hazırlamanız bile doğru olabilir.

2. Asla bir ayakkabı yetmez
Gelinlik ayakkabısı seçmek elbette kolay bir iş değil. Gelinliğinizle, tarzınızla, ayağınızla uyumlu doğru modeli bulmak için evet çok özeneceksiniz ama size bir sır verelim, ya düğünde ya da düğün öncesindeki hazırlıklarda o ayakkabının başına her şey gelebilir. Ayakkabınızı iki çift olarak yedekli şekilde almanız, düğün sırasında yaşanabilecek her türlü kötü sürprize karşı keyfinizin kaçmasını önleyecektir.

3. Düğün öncesi ve sonrasına da hazırlanın
Düğün hazırlığınızı sadece gelinlik ve düğün anına değil, hem düğün öncesi hem de düğün sonrası için de planlayın. Özellikle de parti elbiselerinize birden çok alternatif bulun. Evet, bir düğünde gelinden başka kimsenin beyaz giymemesi bir gelenektir ve kimse sizin elbisenizle benzer bir model giyip gelmeyecektir ama yine de, belki sahildeki eğlence sırasında, elbisenizin bir benzerini bir davetlinin üzerinde görme riskine veya kıyafetinizin üzerine içecek dökülmesi, lekelenme risklerine karşı birkaç farklı alternatifi kenarda saklamanızı öneririz.

4. Saç hazırlığı zahmetli bir planlama süreci ister
Düğün öncesi yapılan en büyük hatalardan biri kuafördeki tüm işlerin, düğünden hemen önce kotarılmaya çalışmasıdır. Bu yüzden bütün gelinler düğünlerine geç kalır. Siz onlardan olmamaya çalışın ve düğününüze davetlilerden önce gidin, hazırlıkları kontrol edin. Bunun için de kuaför işini önceden planlamış olmalısınız. Düğün öncesinde kuaförde uzun vakitler geçirip saçınızı yaptırmanız kaçınılmaz bir süreç ancak kuaförünüzle düğün gününden önce bir araya gelin, saçınız için doğru modelleri araştırın, inceleyin, tartışın ve düğün günü hangi modeli yapacağınızı hem siz, hem de kuaförünüz önceden belirlemiş olun. Bu hem saçın hazırlanma sürecini kısaltacaktır, hem de istenmeyen sürpriznlerin oluşması riskini azaltacaktır.

5. Annelerinizi unutmayın
Düğün sezonu açılırken aynı zamanda anneler günü de yaklaşıyor ve sadece kendi düğününüze odaklanıp onu da unutmayın. Bu zor pandemi döneminin ardında annelerimizin her zamankinden çok sevginizi hissetmeye ihtiyacı olacak. Düğününüz için alışveriş yaparken anneler günü hediyesi seçmek içinde zaman ayırmanızı hatırlatmak isteriz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial