Evimize konfor katmak bizim elimizde

Evimize konfor katmak bizim elimizde

Konforlu bir ev yaratmak için büyük bütçeler gerekmiyor. Sadece birkaç küçük değişiklikle yaşadığımız alanları daha huzurlu, daha konforlu, daha şık bir forma dönüştürmek mümkün. İşte tavsiyelerimiz.

1. Perdelere el atın

Perdelerin evin atmosferini değiştirmek konusundaki etkisi muazzamdır. Her yeni ev tasarımında perdelere özenilir ancak zamanla evde değişim yapmak istendiğinde perdelerin etkisi göz ardı edilebilir. Oysa perdelerde ruhunuza, zevkinize uygun yapacağınız değişimler, evin tüm atmosferini çok keskin biçimde değiştirebilir. Özellikle kullanım kolaylığı sağlayacak ve sade bir görüntü sağlayacak stor perdeler çok yardımcınız olabilir.

2. Zamana telefondan bakma alışkanlığını unutun

Dijital teknoloji sayesinde kol saatleri gibi duvar saati kullanımı da unutuldu. Yeni ev tasarımlarında duvar saatleri veya masa üstü saatlere fazla yer verilmiyor. Ancak salonda şık bir duvar saati, hayatınızı daha düzenli yaşamak, zamanın daha farkında olmak ve hayatınızın konforunu artırmak için faydalı olacaktır.

3. Masasız konfor olmaz

Masalar bir evin sosyalleşme merkezidir. Masaların etrafında kahvaltılar, akşam yemekleri düzenlenir, masaların etrafında dostlar, akrabalar toplanır. Ancak tabi ki büyük yemek masaları her zaman pratik ve konforlu olmayabilir. Salondaki keyifli akşamlarınızda, bardaklarınızı taşıyacak, kitaplarınızı koyabileceğiniz, üzerine tatlı ve meyve tabaklarını koyabileceğiniz zigon sehpa seçenekleri de mutlaka incelemeniz gereken detaylar arasında yer alıyor.

4. Işık konfordur

İnsanoğlu karanlık mağaralarda yaşamak için yaratılmış bir canlı değil ve bu yüzden evlerimize daha çok güneş ve ışık girmesi için tasarımlar yapıyoruz. Akşam karanlığında ise evin doğal bir aydınlatmaya sahip olması için doğru aydınlatma ekipmanlarıyla odalarınızı doğru şekilde aydınlatmayı ihmal etmeyin.

5. Ses sistemi

Gürültü yaşam kalitesini düşüren önemli bir sorundur. Pencerelerinizden sızan gürültüyü gürültü geçirmeyen pencerelerle engelleyebilirsiniz ama evin içindeki gürültü kaynaklarını da yok etmek zorundasınız. Ne yazık ki pek çok dijital cihazda, televizyonlarda, bilgisayarlarda kullanılan ses sistemleri genellikle düşük kaliteli sistemlerdir ve bu cihazlardan gelen ses zamanla yorucu bir gürültüye dönüşebilir. Eğer bütçeniz ve imkanlarınız fırsat veriyorsa, televizyon veya diğer dijital cihazlara bağlayabileceğiniz, daha kaliteli bir ses sistemi evin içindeki yaşam kalitesine önemli bir etki yapabilir.

6. Hepsiburada.com’u detaylıca inceleyin

Evinizi dekore etmek için aradığınız her şeyi hepsiburada.com üzerinde bulabilirsiniz. Üstelik şimdi Babalar Günü de yaklaşıyorken, Babalar Günü hediyesi seçmek için hepsiburada.com’un zengin seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Belki bir oyun bilgisayarı, belki bir konsol, ya da başka bir hobisi için uygun bir hediye… Ya da yeni bir laptop… Laptop fiyatları için de hepsiburada.com’u incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial