O gardırop bu yıl değişecek!

O gardırop bu yıl değişecek!

Dünya mevsimsel anomaliler çağına girmiş gibi dururken artık yeni yılda gardıroplarımızı da bu yeni düzene uyum sağlayacak şekilde organize etmemiz gerekiyor. Peki bu nasıl olacak?

2023’de dünyanın yeni gündemi artık iklim değişikliği olacak ve yüzlerce yıldır alıştığımız iklim düzeninin radikal değişimler gösterdiğine tanık olacağız. Bu durumda bizim de, bedenimizi iklim şartlarından koruyan kıyafetlerimize yeni bir düzen getirmemiz şart olacak gibi görünüyor.

Dünyada iklimlerin sert şekilde dalgalandığı bir döneme girdiğimize dair uyarılar alıyoruz.

Bu atmosferde, belki de gardıroplarımızı artık yazlık ve kışlık gibi ayrımla değil de, dönemsel olarak giymek istediğimiz her kalınlıkta kıyafetler ile organize etmek daha mantıklı bir hareket olabilir. Geçen hafta sıcaklar çok yükselmişken, ani bastıran bir soğuk hava dalgası nedeniyle yarın akşamki arkadaş buluşmasında üzerimize ince bir kazak almak isteyebiliriz. Dolayısıyla, gardırobumuzun da iklimdeki bu dengesizliklere artık hazır olması gerekiyor.

Hazır sevdiklerimiz için yılbaşı hediyeleri de seçiyorken, dengesiz iklimlerde daha konforlu bir uyku sağlayacak gecelik modellerini ya da evde veya dışarıda daha sportif, daha konforlu bir hareket imkanı sağlayacak hırkalar, tişörtler, atkılar, pratik giyim aksesuarları, erkek eşofman takımı gibi seçenekleri de değerlendirmek doğru olabilir. Yeni mevsim döngüleri, gardırobumuz için de yeni kıyafetlerine anlamına gelecek.

Dünyayı önümüzdeki 10 sene boyunca etkisi altına alacağı tahmin edilen dengesiz iklim hareketlerinden zarar görmemek için gardıroplarımızda, her hava durumunda her an giyilebilecek kıyafetlerimizi hazır tutmak gerekiyor. Yani artık annelerimizin, ananelerimizin alışkanlığı olan, yazlıkları/kışlıkları ayrı ayrı saklayıp, indirmek, kaldırmak, geri yüklemek dönemi de bitmiş görünüyor.

Gardıroplarımız için sadece kıyafetlerimizi değil, aksesuarlarımızı da her iklime uyum sağlayacak şekilde düzenlememiz yine yararlı olacaktır. Şemsiyelerimizin daima yakınımızda ve hatta çantamızda/aracımızda durması, minik çiselemelere karşı şapka ve hafif ceketlerimizin hazırda durması, aniden soğuyan akşamlar için ayaklarımızı sıcak tutacak çoraplara kolay erişebilmemiz… Önemli.

Gezgenin bu dönemine kadar konforlu şekilde ulaşmayı başardık, ancak yolun bundan sonrasını biraz çileli gideceğiz gibi görünüyor. Kıyafet alışverişlerimizde ve gardırop düzenimizde bu detayı hep hatırlamakta fayda var.

Şimdi yılbaşı dönemi de yaklaşıyorken, ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulabileceğiniz Hepsiburada.com platformunda uygun fiyatlı sayısız alternatif arasından aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca çam ağacı almak için de Hepsiburada.com’un zengin ürün yelpazesini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kim bilir belki aradığınız pek çok ürün için uygun bir kampanya ile karşılaşabilir, uzun zamandır almak istediğiniz iPhone 13 Pro veya iPhone 13 gibi ürünlere de kolayca sahip olabilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial