Sevgililer Günü için alternatif hediye mi arıyorsunuz?

Sevgililer Günü için alternatif hediye mi arıyorsunuz?

Eğlence alışkanlıkları da dijitale kaydı ve artık bu gerçeği göz ardı ederek sağlıklı bir yaşam sürmek kolay değil. Peki sevdiğiniz insana dijital hediyeler mi arıyorsunuz?

Dünya hızla dijitalleşirken günlük yaşamın bu hızla değişeceğini kimse düşünmüyordu ama dünyanın geçmiş bin yıllarda kat ettiği toplam teknolojik gelişimden kat kat büyük adımları dünyanız sadece son 50 senede aldı.

Böyle bir dünyada da mutlu bir yuvada, sıcak aile ilişkileri içinde bile hepimizin dijital ihtiyaçları bulunuyor. Aslında ilk aşamada toplum dijital dönüşüme büyük bir direnç gösterse de, geçtiğimiz 20 sene bize ispatladı ki, video oyunları da sinema filmleri, dizi filmler, romanlar gibi aslında birer sanat çalışması ve insanların bu yoğunlaştırılmış sanat eserlerine ilgi göstermeleri, onların kişisel gelişimine ve mutluluğuna da olumlu etki edebiliyor. Önceki nesiller bu gerçeği çok kabullenemese de yeni nesiller artık video oyunlarının değerinin farkındalar.

Yine de söz konusu olan aşk, sevgi, ilişkiler olunca, insanlar video oyunlarını işin içine sokmadan konuşmayı tercih edebiliyorlar ama şu gerçeği de unutmayın, karşılıklı ilişkilerde her insanın hobileri olduğunu kabul etmek gereklidir. Futbol maçları için bütün hafta sonlarını ve hatta çarşamba akşamlarını rezerve eden erkeklerin gayet normal karşılandığı ama video oyunu seven insanların garipsendiği ilişkiler, elbette mantıklı insanların bünyesine ters bir durum.

Dolayısıyla, bu yıl Sevgililer Günü için hediye seçerken, sevgilinizin, eşinizin, çocuklarınızın hatta ebeveynlerinizin oyun sever olup olmadığını bir değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Oyun sever bir sevdiğiniz için, bu sevgiliniz de olabilir, aile bireyleriniz, anneniz, babanız veya kardeşleriniz de olabilir, en anlamlı Sevgililer Günü hediyesi, neden oyun temalı bir hediye olmasın? Üstelik, ikiniz de oyun severseniz, oyun temalı hediyeler sevgiliye hediye seçerken daha da anlamlı olur.

Bu noktada, hediye seçimi için yeni nesil konsolları hediye olarak düşünmenizi tavsiye edebiliriz. Bir kere alınacak ancak çok rahat 10 yıl boyunca heyecanla kullanılabilecek bir MSI ya da başka bir markanın oyun bilgisayarı sevdiğiniz insanı son derece mutlu edecektir.

Üstelik şu sıralar Metaverse gerçeğinin de hayatımıza dahil olmaya başladığını hatırlayacak olursanız, sanal gerçeklik dünyalarını çalıştırabilecek bir oyun bilgisayarı aslında çok daha büyük bir ihtiyaç.

Ve size, hayatınızı değiştirecek bir tüyo verelim. Eğer video oyunlarına yabancıysanız ama video oyunlarını seven oyuncu bir sevgiliniz varsa, boş vaktini sanat eserleriyle değerlendiren, sanat sever bir insanla beraber olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Artık, video oyunlarına bakışınızı değiştirmekte o kadar da zorlanmayabilirsiniz. Hatta, eğer henüz video oyunlarını sevemediyseniz, oyun sever sevgilinizden yardım isteyin ve sizi, ilgi alanınıza uygun, sevebileceğiniz doğru oyunlarla tanıştırmasını sağlayın. Göreceksiniz, siz de bu muhteşem sanat eserlerinden çok etkileneceksiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial