Sportif şıklık için 5 tüyo

Sportif şıklık için 5 tüyo

Sportif bir yaşam tarzı giderek kabul görüyor ve hem günlük yaşam içinde hem de iş dünyasında daha spor, hafif, rahat bir giyim tarzı kabul görüyor. İşte Sportif şıklık için 5 önemi tüyo.

1. Kumaş ve terleme ilişkisine dikkat
Sportif kıyafetler, daha aktif bir yaşam tarzı düşünülerek tasarlandığı için, bu kıyafetlerin kumaşı genellikle kişinin çok terleyeceği durumları da gözeterek seçilmiştir. Siz yine de polyester oranı düşük, pamuk oranı yüksek kumaşları tercih etmeye çalışın çünkü aksi durumda vücudunuz rahat nefes alamayacak, çok daha hızlı terleyecek… Üstelik bu ter üzerinizde kurudukça günün ilerleyen saatlerinde kötü bir koku oluşmasına da sebep olabilir. Bu noktada, seçtiğiniz markanın üretim politikası da size destek olabilir.

2. Anne olmak bahane değil
Toplumsal hafızamızda anneler için yerleşen kalıpların dışına çıkın. Bebeğiniz dışarı çıkmaya başlayabildiği andan itibaren, doğru bebek arabasını edinerek, bebekle beraber koşulara çıkabilir, spor yapabilirsiniz. Çocuklarınız için erkek çocuk mont veya kız bebek elbise ya da bebek kıyafetleri seçip alışveriş yaparken kendiniz için de spor ayakkabı, eşofman, spor kıyafetler seçmeye ve kendinizi spor yapmaya teşvik etmenizi tavsiye ederiz.

3. Ayakkabıların ayağa vurma dönemi geçmiş yüzyılda kaldı
Birkaç trilyon yıl önceki çağlarda, yeni bir ayakkabı seçtiğinizde, “derisi oturana kadar” ayağa vurması normal sayılırdı. Bu garip toplumsal kabul yüzünden, her yeni aldığımız ayakkabı yüzünden haftalarca ayaklarımızda yarlarla dolaşmak zorunda kalırdık. Ancak modern üreticiler artık bu işkenceye son verdiler. Özellikle sportif yaşam ve giyim tarzında, ayakkabının arkasının vurması gibi durumlar kabul edilebilir bir durum değil. Ayak sağlığınız, yaşam kalitenizi belirleyen en önemli faktördür ve özgürce yürümek, sağlıklı ve aktif bir hayat sürebilmek için spor tasarımlara sahip bir ayakkabı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

4. Çantasız sportif yaşam olmaz
Eğer spor bir tarz benimseyecekseniz, çantalarınız da büyük önem taşıyor. Telefon, tablet, PC gibi cihazlarınızı, dosyalarınızı sağlıklı ve şık şekilde taşımak için kıyafetlerinizle uyumlu farklı çantalar edinmeniz akıllıca bir seçim olacaktır. Ayrıca, elektronik cihazlarınızı koruyacak özel kılıflara, kablolarınızı saklayabileceğiniz özel kılıflara sahip olması da tercih edeceğiniz çantalar için önemli bir kıstas.

5. Çanta taşımayı sevmeyenler için bol cep
Çanta taşımayı sevmiyorsanız, bol cepli modellere odaklanabilirsiniz. Sürekli kullanmak zorunda kalacağınız cüzdanınızı veya telefonunuzu, diğer eşyalarınıza temas etmeden saklamak için bu aksesuarlara özel ayrı bir cep kullanmak isteyebilirsiniz.

6. Dijital ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeyin
Kendinize sportif bir tarz kurgularken, dijital ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Spor salonuna bile giderken, şarj kablonuzu yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. Aksiyon kameraları, selfiestickler ve hatta gimbal’lar artık hayatın bir parçasına dönüşmüş durumda. Kıyafetlerinizin bu cihazlara da uyumlu olması gerekecek.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial