Yaz sıcaklarında bebek giydirme rehberi

Yaz sıcaklarında bebek giydirme rehberi

Yaz aylarında bebekler için doğru kıyafetleri seçmek, onları kış soğuklarından korumak kadar önemlidir. Peki dikkat etmemiz gerekenler nedir?

Bebekler, yetişkinlere göre daha fazla terleyerek vücut ısısını kontrol ederler ve aşırı sıcak havalar onların sağlığına zarar verebilir. İşte yeni doğan bebeklerin yaz ayları boyunca nasıl doğru ve sağlıklı giydirileceği hakkında 5 ipucu:

1- Hafif Kıyafetler Tercih Edin:
Yaz aylarında bebeğinizi ince, hafif ve pamuklu kıyafetlerle giydirin. Bebeğinize pamuklu tulum, body, şort veya elbise giydirerek serinlemesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bebeğinizin giydiği kıyafetlerin kol ve bacak bölgelerinde de boşluk bırakarak hava akışını sağlayın.

2- Güneşten Korunun:
Yaz aylarında bebeğinizi güneş ışınlarından korumak önemlidir. Güneşe maruz kalan bebeklerde cilt yanıkları, güneş çarpması gibi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bebeğinizi güneşten korumak için şapka, gözlük ve şemsiye kullanabilirsiniz. Aynı zamanda güneş kremi kullanmak da doğru bir tercih olacaktır.

3- Ayakları Serin Tutsun:
Bebeklerin ayakları vücut ısısının düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Ayakları terleyen bebeklerin vücut sıcaklığı artabilir. Bu nedenle yaz aylarında bebeğinizin ayaklarını serin tutmanız gerekiyor. Pamuklu çoraplar veya sandalet gibi ayakları hava alan ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

4- Bol Bol Su İçirin:
Sıcak havalarda bebeğinizin su ihtiyacı artar. Bebekler susuz kaldıklarında huzursuz olabilirler. Bu nedenle bebeğinize bol bol su vermeniz gerekiyor. Bebeğinizin emzikle su içmesi de mümkün olduğu gibi, 6 aydan büyük bebeklere biberonla su verebilirsiniz.

5- Odanın Sıcaklığını Ayarlayın:
Yaz aylarında bebeklerin odasının sıcaklığı da önemlidir. Bebeğinizin odasının sıcaklığı 22-24 derece arasında olmalıdır. Odanın sıcaklığını kontrol etmek için bir termometre kullanabilirsiniz. Ayrıca odanın havalandırılması da bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

İhtiyacınız olan her ürünü bulabileceğiniz çok zengin seçenekli alışveriş platformu hepsiburada.com üzerinden bebekleriniz için aradığınız tüm ürünlere de ulaşabilirsiniz. Hatta dilerseniz bir Powerbank veya iPhone 13 Pro Max ya da iPhone 12 Pro Max almak için de Hepsiburada.com’u ziyaret etmenizi öneririz.

Bu bir reklamdır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial