Yeni bir ev kuracaklara altın değerinde tavsiyeler

Yeni bir ev kuracaklara altın değerinde tavsiyeler

İster yeni evleniyor olun, ister yeni bir şehre taşının veya üniversite için öğrenci evi açıyor olun… Yeni bir ev kurmayı kolaylaştıran bu tavsiyelerimiz hayatınızı kolaylaştırabilir.

1. Planlayın
Yeni bir ev kurmak, hem zahmetli hem de maliyetli bir süreçtir. Bu sürece planlama yapmadan atılmak, ağır zararlar görmenize neden olacaktır. Ne yaparsanız yapın, önce kağıt kalemi önünüze alıp, önünüzdeki tüm kurulum sürecini adım adım planlamaya çalışın. Planlarınızda değişim olduğunda ise bu planı güncelleyerek ve detaylandırarak yolunuza devam eden.

2. Önce büyük eşyalarla başlayın
Bir evi kurmaya, döşemeye önce minik aksesuarlarla değil, büyük eşyalarla başlamalısınız. Dolayısıyla yeni bir ev kuracaksınız önce beyaz eşya, koltuk, yatak gibi büyük ve hayati parçaların planlarını yaparak başlamalısınız. Bu aşamada hepsiburada üzerinde ev eşyaları, Bosh modelleri, ya da buzdolabı fiyatları veya kombi fiyatları gibi araştırmalar yapmanız da işinizi kolaylaştırabilir. Ev dekorasyonundaki büyük parçalara karar verdikten ve hatta onları yerleştirdikten sonra diğer küçük detaylara odaklanabilirsiniz. Bu ayrım taşınma ve ev kurma sürecinizi çok kolaylaştıracaktır.

3. Bütçenizi aşmayın
Evet, her taşınma ve ev kurma süreci aynı zamanda bir bütçe problemidir ve herkes bu tavsiyesi veriyor olabilir ama aynı zamanda her taşınmada da bu bütçenin aşıldığını görmek sürpriz olmuyor. Bu nedenle taşınma veya ev kurma bütçesini yaparken, bütçeye sadık kalmaya büyük özen gösterin. Ancak yine de arka tarafta gizli bir B bütçesi saklamayı ve bütçenin aşımı durumunda ne yapacağınızı da planlamayı unutmayın.

4. Mühitinizin şartlarını önceden araştırın
Yeni bir ev tutunuz veya satın aldınız, taşınmak için her hazırlığınızı yaptınız… Peki evinizin bulunduğu mühitin veya bölgenin şartlarını araştırdınız mı? Belki o bölgeye belli saatler dışında kamyonlar sokulmuyor, yükleme yapılmıyor ya da taşınma yapacağınız gün planlı bir elektrik kesintisi olacak ve binadaki asansörler 10 saat boyunca çalışmayacak. Önceden apartman yöneticisiyle konuşmak, elektrik ve su kesintileri hakkında bilgi almak, bölgenin şartlarını önceden öğrenmek size büyük avantajlar sağlayabilir.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial