Yeni evlenecek çiftler için mutfak hazırlığı

Yeni evlenecek çiftler için mutfak hazırlığı

Mutfak, evin en çok kullanılan ve en önemli odalarından biridir. Bu nedenle, rahat ve kullanışlı bir mutfak, çiftlerin mutlu bir evlilik geçirmelerine yardımcı olur. İşte yeni evlenecek çiftler için mutfak dekorasyonu hakkında 5 tavsiye.

1- Fonksiyonellik öncelikli olmalı
Mutfak dekorasyonunda, öncelikle fonksiyonellik önemlidir. Yani mutfakta kullanılacak eşyaların ve malzemelerin yerleşimi rahat ve kullanışlı olmalıdır. Dolapların ve çekmecelerin sayısı, boyutu ve yerleşimi, kullanışlı bir mutfak için oldukça önemlidir.

2- Renk seçimi
Mutfak dekorasyonunda renk seçimi, genel ev dekorasyonuna uyumlu olmalıdır. Eğer evdeki renkler daha sade ve pastel tonlarda ise, mutfakta da aynı renkleri kullanabilirsiniz. Eğer evde daha canlı ve parlak renkler tercih edilmişse, mutfakta da bu renklerden kullanabilirsiniz. Renklerin uyumu ve kontrastı da önemlidir.

3- Aydınlatma
Mutfakta yeterli aydınlatma olması, yemek yapma ve hazırlama sürecinde oldukça önemlidir. Hem genel aydınlatma hem de tezgah üstü aydınlatma gibi farklı aydınlatma seçenekleri ile mutfak daha kullanışlı hale gelebilir. Aydınlatma seçeneklerinde renk seçimi ve aydınlatmanın yoğunluğu da önemlidir.

4- Tezgah malzemesi
Tezgah malzemesi, mutfak dekorasyonunda oldukça önemlidir. Hem estetik hem de kullanışlılık açısından doğru malzeme seçimi yapılmalıdır. Granit, mermer, ahşap, paslanmaz çelik gibi farklı malzemeler tercih edilebilir. Malzeme seçiminde, kullanım sıklığı ve bakımı da dikkate alınmalıdır.

5- Duvar dekorasyonu
Mutfakta duvar dekorasyonu, mutfakta daha ferah ve hoş bir atmosfer oluşmasına yardımcı olur. Farklı renklerde ve desenlerde fayanslar tercih edilebilir. Ayrıca duvarlara tablo, resim, saat gibi farklı aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Bu aksesuarlar, mutfakta dekoratif bir görünüm sağlayacaktır.

Evinize ve mutfağınıza dair tüm ihtiyaçlarınızı Hepsiburada.com’un zengin ürün seçenekleri arasından karşılayabileceğinizi de hatırlatalım. Dilerseniz granit tava veya çeyiz seti ya da Çeyiz, çatal, kaşık & bıçak takımları gibi ürünleri Hepsiburada.com üzerinde bulabilirsiniz.

BU BİR REKLAMDIR

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial