Abiye giyiminin incelikleri

Abiye giyiminin incelikleri

Bu ayki konumuz: Abiye giyimin incelikleri. Mezuniyet heyecanı mı, bir düğün mü yoksa bir kokteyl mi? Ne giymeli? Ne takmalı? Vücut tipinize göre nasıl bir model tercih etmeli? Yakışığını bilirseniz sizden güzeli olmaz! Bütün detaylarıyla püf noktaları bu sayfamızda.

abiye-giyiminin-incelikleri2

abiye-giyiminin-incelikleri4Saç? Makyaj? Tek omuzlu bir elbise tercih ettiyseniz size yandan atkuyruğu yakışır. Topuz yapacağınız zaman ise dalga dalga topuzlar genç kızlara çok yakışan modellerdir. Makyajınız ise var ile yok arası yani çok hafif olmalı ki doğal güzelliğinize gölge düşmesin.

1- İşte kırmızı taftadan bir tuvalet! Özellikle mezuniyetler için ideal. Göğüs kısmı elde yapılan gül veya fırfırla doldurulabilir (bu modeli iri göğüslüler giyemezler, daha iri gösterir) etek kısmı pili ile bele oturtulmuş aynı kumaştan ince uzun bir şal omuza atılmış.

2- Biraz kilo probleminiz varsa bu senenin moda rengi yeşil sizin için gayet uygun bir tercih olacaktır. Bu modelin V yakası vücudunuzu ikiye bölme gibi bir göz aldatması yapacağı için sizi daha ince gösterir. Satenden yapılan bu elbisede mat ve parlak yüzü farklı bölümlerde kullanarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

3- Yaz geliyor! Yaz düğünlerinde ve mezuniyet kıyafetlerinde gençlerin tercih edebileceği bir renk ve model. Su rengi şifon kumaştan yapılan hafif drapeli asimetrik askılar ve arkada küçük bir kuyruk gibi detaylar tuvalete müthiş bir değer katmış. Genç kızlar için yaz akşamlarına uygun bir abiye elbise modeli.

4- Modası hiç geçmeyen ister yaz olsun ister kış, herkesin kullanabileceği bir renk: Kırmızı. Özellikle mezuniyet balolarında gençlere çok yakışıyor. Burada rengin çok iddialı olması nedeniyle çok sade bir model seçilmiş: Kruvaze yaka, tam kloş bir etek, uzun kol ve oldukça uzun bir manşet ve bele bağlanan kumaş kuşak. İşte iddialı bir renk ve sade bir modelle gelen şıklık.

abiye-giyiminin-incelikleri3AKSESUARLARINIZ NASIL OLMALI?
Mezuniyet balolarında gençlere çok fazla takı takmamalarını özellikle tavsiye ederim. Çünkü onların gençliği en güzel aksesuardır. Minik bir küpe, ince bir bilezik ve yüzük sizin için idealdir. Asla ve asla kullanmamanız gereken aksesuar ise uzun eldivenlerdir ki bunları kullanmak için mutlaka belirli bir yaşta ve konumda olmanız gerekmektedir. Minik çantalar sizin için güzeldir, gümüş, dore veya elbisenin kendi rengindeki çanta sizin için uygundur.

abiye-giyiminin-incelikleri5YÜKSEK ÖKÇELERE DİKKAT!
Şayet çok alışık değilseniz böylesi özel günlerde siz siz olun iddialı görünmek uğruna çok yüksek topuklu bir ayakkabı tercih etmeyin. İnanın bütün gece size zehir olabilir. Yanınıza mutlaka bir babet ayakkabı alın.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/05 Mayıs

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial