Bahar modasından yansıyanlar

Bahar modasından yansıyanlar

Bahar günleri kapıda! Peki gardırobunuz buna hazır mı? Moda Duayeni Canan Göztepe sizin için bu ayki modellerimizden seçtiklerini yorumladı.

bahar-modasindan-yansiyanlar2

1- Yaza hazırlık için ideal, kombin iki desenli rahat ve kullanışlı bir elbise. İnce bedenlerin tercihi olabilecek bu elbise modeli vücuda iyice oturmuş ve tüm hatları ortaya çıkartıyor. Basendeki üçgenler daha ince gösteriyor ve bollaşan etek rahat hareketi sağlıyor. Yaka açıklığı aynı straplez gibi ve omuzdan çıkan fırfır kol olarak kullanılmış. Çiçekli dökümlü kumaşlardan yapılabileceği gibi düz bir renk kumaşla da yapılabilir.Tabii altına yine babet veya parmak arası ayakkabıları kullanabilirsiniz. Çanta olarak da büyük sepet çantalar idealdir.

2- İlkbahar-yaz günleri için kurtarıcı bir model. Resimde fisto kumaştan yapılmış bu takımı pamuklu kumaştan da dikebilirsiniz. Alt ve üst parçayı farklı kumaşlardan da yapabilirsiniz.

3- Polyester, gabardin veya keten gibi ekose ince bir kumaştan, erkek yaka ve belden kemerli bir pardösü modeli. Pantolon üzerine giyildiğinde spor, elbise üzerine giyildiğinde ve kemer takılmadığında akşamları tercih edilebilecek bir model.

bahar-modasindan-yansiyanlar3

4- Favori modellerimden biri. İster büyük bedenler ister küçük bedenler rahatlıkla kullanabilir. Özellikle ipek cinsi dökümlü kumaşlar uygundur. Kollarındaki fırfır ayrı bir güzellik vermiş. İnce bedenlilerin pantolonla tamamlayabilecekleri bu bluzu büyük beden hanımlar etekle giymeyi tercih etmeliler.

5- Buklet kumaştan kruvaze ceketin altına aynı kumaştan bir etek dikilmiş. Ceketin düğmeleri de kapandığı zaman şık bir iş kıyafeti olur, altına mutlaka yüksek topuklu bir ayakkabı giymek şartı ile.

6- Yaz geliyor ve düğün zamanları başlıyor. Minik desenli kumaştan iki parça çalışılan bu gelinliğin eteği kloş. Üst bedenin yaka uçları ve omuz başlarındaki kollar transparan olduğu için desendeki çiçekler hoş bir şekilde ortaya çıkmış.

7- Kolları transparan ve manşetli, küçük bir gelinlik modeli. Alışılagelmiş gelinlik modellerini tercih etmek istemeyenler için sonradan elbise olarak da rahatlıkla kullanılabilecek bir model. Altına istenirse babet istenirse parmak arası bir ayakkabı giyilebilir. Şayet resimdeki gibi bir takı tercih edilecekse ayakkabı da gümüş rengi olmalıdır. Pembe, sarı veya nil rengi olabilir, renkli bir ayakkabı tercih edilecekse yakaya da takı yerine aynı renkte bir çiçek takılabilir.

Burda Dergisi 2014/03 Mart 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial