Canan Göztepe ile yaz modası üzerine

Canan Göztepe ile yaz modası üzerine

1- Hem zayıf hem de toplu hanımların rahatlıkla giyecekleri bir model. Daha dökümlü, desenli veya düz her tür kumaştan uygulanabilir. Ancak iri desenli olmamalıdır. Beldeki pililer elbiseye rahatlık veriyor. Kolsuz ve yakasız olması sıcak yaz günlerinde rahatlık sağlamakta olup yazlıkta, sokakta, önemli bir yemekte veya işe giderken rahatlıkla giyebilirsiniz.

yaz-modasi-uzerine2

2- Koton kumaştan yapılmış günün her saatinde giyilebilecek bu çiçekli elbise modeli, tıpkı klasik modeller gibi belirli aralıklarla moda dünyasında uygulanır. Eskiden basma kumaşlar vardı ve bu tür elbiseler bu kumaştan yapılırdı. Büyük, küçük her yaştaki kişiler giyerlerdi. Böyle modellere koton kumaşlar dışında en çok yakışan kumaş cinslerinden biri de fisto kumaşlardır. Yaz akşamlarında bile rahatlıkla giyebileceğiniz bu modelin omuzlarındaki lastikli fırfırı kollara indirdiğinizde daha hoş bir görüntü olur.

yaz-modasi-uzerine3

3- Desenli kumaştan yapılması tavsiye edilen bu klasik dar etek modelinin belindeki kuşak eteğe estetik katmış. Üstündeki bluz bu yıl çok kullanılan ipek kumaştan bir model, kolaylıkla bulabilirsiniz.

4- Yine günün her saatinde giyilebilecek bir elbise modeli daha. Bu özelliği ile anne-kızın birlikte giyecekleri bu model daha da önem kazanıyor. Çiçekli koton kumaştan dikilebilecek bu beşgen yaka, belden kesik elbise son derece rahat bir model. Ayağınıza giyeceğiniz parmak arası bir ayakkabı, hasır çanta ve isterseniz hasır bir şapka ile anne-kız son derece modern bir görünüm sergiler.

yaz-modasi-uzerine4

5- Düz kotondan dikilen bu elbisenin çizgileri kumaşın deseninde olabilir. Şayet böyle bir kumaş bulamazsanız çizgi yerlerine bant dikebilirsiniz. Kare yakası ve cepleri modele genç bir görünüm vermiş. Ancak göğüs altından kesik olan bu modeli iri göğüslü hanımlara tavsiye etmem. 6- Yaz akşamları için tiril tiril bir uzun elbise modeli. Rahatlıkla yaz düğünlerinde giyebilirsiniz. Resimde satenden yapılan bu elbise krep veya ipek kumaştan da yapılabilir. Bedendeki kesikler bedeni daha ince gösteriyor. Üçgen ucundan çıkan verev parçadaki yırtmaç ve kol altındaki yırtmaç ayrı bir hava katmış.

Burda Dergisi 2014/07 Temmuz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial