Canan Göztepe ile yaz modasından

Canan Göztepe ile yaz modasından

Bu sayımızdan seçtiğiniz yepyeni tasarımları gardırobunuza kazandırırken dikkat etmeniz gereken bütün önemli noktaları Moda Duayeni Canan Göztepe sizin için yorumladı.

1- Yaza hazırlık yapmaya başladık. İki yanında kuplar olan tek omuzlu bu elbise modelinde ön parça desenli kullanılmış. İstenirse bu parça düz olarak, başka renkte ton sür ton olarak veya her tarafı aynı renk olarak da kullanılabilir. Tek omuzda kalın bir askı var ve etek boyu diz üstü olacak şekilde tam kararında belirlenmiş. Şayet bu elbise sadece tek omuzlu olsa idi yalnızca gece kullanabilirdiniz oysa tek tarafından konan bu askı onu iş yerine giderken de kullanılabilecek hale getirmiş.

yaz-modasinda2

2-Bu yılın öne çıkan renklerinden biri olan pembe krep satenden bir elbise. Önden yakadan çıkan iki kupu ve alt etekte de bantı var. Kare yakalı ve minik düşük kollu son derece rahat ve kullanışlı bu elbise modelini her saatte giyebilirsiniz. Altına gündüzleri düz babet veya parmak arası bir ayakkabı ile, geceleri ise yüksek topuklu dekolte bir ayakkabı ve değişik aksesuarlarla kullanabilirsiniz. Bu renkteki bir elbise ile kullanacağınız ayakkabı ve çantanın ekru renkte olması tercihimdir. Bu model elbiseyi her renge uygulayabilirsiniz.

yaz-modasinda3

3- Yine bu senenin çok tutulan bir modeli: Desenli kumaş, bol etek, belden kesik kloş. Elbisenin çok hoş bir V yakası var. Bu yakanın güzel oturması için mutlaka bu modelde de gördüğünüz gibi ön ortada dikiş olması gerekmektedir. Kloş eteğin boyu dizin hemen altında bitmektedir ki bu tarz eteklerde ideal boy budur. Daha kısa etek tütü görüntüsü verir ki bu hiç hoş olmayan bir görüntü doğurur. İstediğiniz takdirde bu modeli düz bir kumaştan yapıp yakayı omuz kısmından biraz daha açarak çok hoş bir kolye, yüksek topuklu dekolte ayakkabı ve minik bir çanta ile gece bir davete rahatlıkla gidebilirsiniz.

yaz-modasinda4

4- Çizgili ketenden tunik tarzı bir elbise modeli. Önden açık bu modelin, iki yanından yırtmaç açılmış ön bölümde de açık bırakılarak içindeki dar etek gösterilmiş. Hafif düşük kollarda da yırtmaç var, istenir ise ön açıklık ve yandaki yırtmaç kapatılarak içine etek giymeden de kullanılabilir. Beldeki deri kemer ve tahta kolye kıyafeti tamamlamış.

yaz-modasinda5

5- Çok sevdiğim bir yaka kesiminin kullanıldığı ufak desenli, kloş etekli bu genç elbise modelini beğenmeyecek biri olabileceğini düşünemiyorum. Ancak her modelde olduğu gibi bunda da dikkat edilmesi gereken nokta göğüs dekoltesi güzel olan hanımların bunu giymesi. 1-2 cm içerden, desendeki renklere hakim olan maviden uygulanan biye çok yakışmış.

yaz-modasinda6

6- Bu kez aynı yaka ve kolun uygulandığı çok şirin ve güzel bir ceket modeli. Bu ceketin kenarlarında uygulanan fırfır modele ayrı bir katkı sağlamış, önden agraflarla kapanması ise bir bütünlük sağlıyor. Düz renkte bir kumaştan da uygulanabilecek bu model istenirse bütün olarak aynı renk olabilir veya ceket ve etek kontrast renklerden uygulanabilir.

 

Burda Dergisi 2014/05 Mayıs

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial