En güzel gelinler

En güzel gelinler

Bu ayki konumuz: Gelinlikler. Düğün mevsimi yaklaşıyor. Önümüzdeki aylarda evlenecek genç kızlar istedikleri gelinliği bulma telaşında. İşte size en çok tercih edilen gelinlik modelleri ile ilgili tavsiyelerimiz.

Sade bir makyaj en güzelidir
Gelin demek masumiyet demektir ve masumiyet de tabii ki sadelikten gelir. Gelin kaç yaşında olursa olsun makyajının son derece sade olması gerekir. Saçlara gelince uzun olan saçların mutlaka toplanması gerekir. Kısa saçlar ise tıpkı makyajda olduğu gibi sade taranmalı ki gelinlik ön plana çıksın ve kendini daha çok göstersin.

1 – Değişik bir alternatif: İki parçadan oluşan bir nikah giysisi. Bu tür kıyafetlerin özellikle ikinci evliliklerde kullanılması tavsiye edilir. Çoklu evliliklerde sanki ilk kez evleniliyormuş gibi büyük kabarık gelinlikler ve duvak hiç uygun değildir. Kabarık etekli gelinlikler ve duvak daha genç yaşlarda ve özellikle ilk evliliklerde tercih edilmelidir. Bu modeldeki gibi iki parçadan oluşan bu kıyafetin başına bir çiçek veya beline saten kurdele takılabilir. Daha gösterişli olması isteniyorsa ceketin düğmeleri taşlı düğmelerden seçilebilir, elde de çanta yerine bir buket çiçek taşınabilir.

2- İşte size asil bir gelinlik! Straplez model bedenin üstü tamamen dantel ile kaplanmış, önünde minik düğmeler var ve dik bir yaka tercih edilmiş. Unutmamak gerekir ki bu yakayı sadece uzun boyunlu gelinler kullanabilir aksi takdirde kısa boyunlu biri böyle bir yakayı tercih ederse boğulmuş gibi çok çirkin bir görüntü oluşabilir. Gelinliklerde sıklıkla görülen bu düğmeler romantizm katar. Önde olduğu gibi arkada da kullanılabilir. Modelin straplez bölümü ve alt eteğin kumaşı krep, saten veya daha kabarık bir etek olsun istenirse organzeden de yapılabilir.

3 – V yakalar kısa olan boynu uzatır hatta kısa olan boyu dahi uzun gösterir. Kumaş yine krepten, satenden hatta şifondan olabilir. O zaman üst bölümün drapesi daha bol olur hatta istenirse üst bedende bu yılın moda kumaşı olan dantel kullanılabilir. Yakanın bütün çevresine dantel dilimleri konularak hoş bir görüntü elde edilebilir.

4 – Gelinlik giymekten hoşlanmayanlar, ikinci evliliğini yapanlar veya ileri yaşlarda evlenenler bu kıyafet tam sizlere göre ve son derece şık! Şapka sevenler için de ideal bir tercih. Geniş kenarlı bir şapka ile gündüz nikahta bu modeli tercih edip, gece düğünde gelinlik giyebilirsiniz.

en-guzel-gelinler2

Takılara dikkat!
Tüm gelinlikler için takı olarak asla büyük gerdanlıklar, çok büyük küpeler tercih edilmemelidir. Gelinliğe en yakışan takılar; inci veya pırlanta su gerdanlık, ucunda tek taş olan kolyeler, bilezikler ve onlara uygun küpelerdir.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

 

Burda Dergisi 2013/03 Mart

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial