En yeni moda trendleri

En yeni moda trendleri

1- Minik desenli broker kumaştan yapılmış pantolon-ceket için son derece uyumlu iki renk olan bordo ve gri tercih edilmiş. Takımın içinde yine grinin başka tonunda ipek bir gömlek kullanılmış. Smokin yaka ceketi kısa beden boyuna sahip hanımların giymesini tavsiye ederim çünkü olduğundan daha uzun gösterir. Ayakkabının bordo olması kıyafeti daha da güzelleştirmiş ama stiletto ayakkabı, modeli daha da şıklaştırır.

en-yeni-moda-trendleri3

2- Bu senenin en popüler rengi yeşil! Organze kokteyl elbisesinin içi straples ve spagetti askıları var. Bu modeli ince yapılı hanımlar tercih etmeli ama organze olan kısmını şifondan yaparsanız daha büyük bedenler de giyebilir. Benim her zamanki tercihim bu tip renk tercihlerinde ayakkabının elbise kumaşından yapılmasıdır çünkü çok güzel bütünlük sağlar.

3- Saman sarısı bu elbisenin en dikkat çeken özelliği basendeki V kupu ve pilisi. Şıklığınızın yanı sıra hareket rahatlığı da sağlar. Kollar uzun ve manşetli. Yakasındaki broş ile ayakkabı renginin uyumu ise elbiseye değer katmış. Günün her saatinde giyilebilecek bir elbise modeli.

4- Yeni yıl geliyor ve bu yılın modası parlak renkler. Bakır rengi parlak jarseden yapılan bu tuvaletin yakası degaje, kollar bütün japone. Bütün bu özellikleri hanımları daha ince göstersin diye uygulanmış. Ayakkabı bir iki ton koyu, çanta ise bir ton açık tercih edilerek çok hoş bir uyum yakalanmış.

5- Her bedende kadının giyebileceği bir tayyör. Bordo rengi ve yandan kapatmalı bu takımın belindeki minik bağlar hoş bir görüntü veriyor. Ancak bu tür ceketlerde dikkat edilmesi gereken nokta önünün hiç açılmaması gerektiği. Çünkü maalesef bazı hanımlar biraz sıkıldıklarında bu düğmeleri açabiliyorlar. Bu kıyafete bu tür bir çanta yerine daha küçük bir çanta tavsiye ederim.

en-yeni-moda-trendleri2

6- Üstü küpür dantelle aplike edilen somon rengi ceketin içine, ceketten daha uzun beyaz veya ekru renkte ipek gömlek tercih edilmiş. Gençlerin çok beğeneceğini tahmin ettiğim bu takımı neyin üstüne giymek isterseniz giyebilirsiniz. Jean üzerine giyerseniz spor olur, krep bir pantolon veya etek ile giyerseniz abiye olur.

7- Aynı modeli başka kumaşlara uyguladığınızda gündüz de giyebileceğiniz bir giysi haline gelir. Bu yılın moda renklerinden bir diğeri olan bordo üstelik şal desenli olanı tercih edilmiş ve altına düz renginden dar bir etek giyilmiş. Yine degaje yaka ve reglan kol ile her bedendeki kadınların giyebileceği günün her saatine uygun bir takım.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/12 Aralık

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial