Kış moda trendleri

Kış moda trendleri

1- Kendinden desenli örgü kumaştan bu elbise her bedendeki kadınların giyebileceği bir model. Uzun zamandır modası hiç geçmeyen düz kesimli, bol görünümlü bu modelin açık yakasına veya boynuna dolayacağınız bir kürk parçası değer katar ve şıklaştırır.

kis-moda-trendleri2

2- İsterseniz içine ayrıca bir bluz giyerek günün her saatinde giyebileceğiniz bir ceket veya tercih edeceğiniz kumaşa bağlı olarak abiye olarak da kullanılabilir. Su geçirmez bir kumaştan uygulanırsa trençkot bile olabilir. Belindeki kemeri çıkardığınız zaman ise bol bir ceket olarak giyebilirsiniz.

kis-moda-trendleri3

3- Bir kadının her zaman dolabında olmazsa olmazı redingot tarzı, bol ve salaş bir kaban modeli. Bütün bedenlerdeki kadınlar kullanabilir ve her kumaştan yapılabilir. İster gabardinden, ister kalın yünlü kumaştan dikilebilir. İnce kumaştan yaparsanız bu modelin altına bol kesimli aynı kumaştan bir de pantolon ile geceleri her ortama girebilirsiniz. İçine isterseniz ipek bir atlet veya fırfırlı bir bluz da giyebilirsiniz.

kis-moda-trendleri4

4- İnce bedenlere uygun bir elbise modeli. Günün her saatinde giyilebilen streç kumaştan yapılan bu elbisenin yakasına takacağınız bir broş, bir kolye, bir çiçek kıyafete çok şey katar.

kis-moda-trendleri5

5- Yine her bedene uygun bir öğleden sonra elbisesi. Bir iki senedir çok moda olan bu bol kesimli elbisenin önünde göğüs ortasına kadar inen bir yırtmaç var, çevresinde de her yerde bulabileceğiniz aksesuarlardan kullanılmış.

kis-moda-trendleri6

6- Dar bir elbise daha. Bu yıl diz altı boylara modada çok rastlayacağız bu nedenle istenirse bu model diz altı da olabilir. Kollar uzun ve transparan kumaştan uygulanmış, siz isterseniz kolları aynı kumaştan yapabilirsiniz. Modeldeki göz alıcı şey ise belindeki parlak aksesuar, bunu istediğiniz özelliklerde bulabilirsiniz. Siyaha siyah da olur gümüş rengi taşlı aksesuar da olabilir.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/11 Kasım

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial