Nasıl kombinlemeli, kimler nerede giymeli?

Nasıl kombinlemeli, kimler nerede giymeli?

Nasıl kombinlemeli, kimler nerede giymeli? Moda Duayeni Canan Göztepe bu ayki modellerimizin içinden seçtiklerini sizin için yorumladı.

nasil-kombinlemeli21- Desenli ince yünlüden yapılan bu elbise beşgen yaka olup bedendeki drapeler anvelop bir şekilde uygulanmış. Omuzla birlikte bol ve kısa kolları var. Bu elbise son derece rahat giyilecek bileğe kadar inen bol bir eteğe sahip. Her yaştaki hanımlar giyebilir altına stiletto ayakkabı giyilebileceği gibi babet veya bot da kıyafeti tamamlar.

2- Kış, dolayısıyla palto mevsimi geldi. İşte size çok kullanışlı bir palto modeli. Her yaşa hitap eden bu modelde geniş erkek yaka kullanılmış ve çok modern bir görüntü vermiş. İri cepler ve beldeki kuşak giysiyi tamamlıyor. Desenli kumaşlardan yapılabileceği gibi düz renk kumaştan da uygulanabilir.

3- Rengi de modeli de son derece iddialı bir tuvalet. Straplez bedenin tamamı drape. Bu drape çok bol uygulanmış, hatta büzgü drape gibi. Bu uygulama kollarda da devam ediyor, birer bant şeklinde yine drape birer parça kullanılmış. Basende arkadan gelen üçgen parça önde bağlanmış ve etek ucuna kadar uzuyor, tuvaletin etekleri oldukça uzun ve ayakkabılar gözükmüyor. İnce yapılı hanımların giyebileceği bir model.

4- Bu sene paltoları çok giyeceğiz ama bu palto günün her saatinde giyebileceğiniz örneğin 2 nolu modeldeki paltolar gibi değil. Son derece şık duran bu abiye palto bir öğleden sonra veya akşam gezmesinde giyilecek türden. Belden iki düğme ile birleştirilmiş ve hafif üst üste binmiş bu paltonun yakası muhteşem görünüyor. Şal yaka ile erkek yakanın birleşmesinden oluşan bu yakanın içine yakışan da resimdeki gibi yüksek balıkçı ince bir şey giyilmesidir.

5- Yine günün her saatinde giyilecek bir elbise modeli. Çok güzel ve hiçbir zaman modası geçmeyecek bir renkte uygulanmış. Kare yaka uçlarından kuplar çıkıyor, belden kesik bu elbisenin etek bölümünde aynı kuplar devam edip hafif pililer oluşuyor. Etek boyu ideal boy olan diz altı ve kollar uzun, istenir ise kol boyu dirsekte bitebilir.

6- Son derece şık ve günün her saatinde giyilebilecek bir elbise modeli. Kuplarla vücuda oturtulmuş bu elbisenin özelliği etek bitimine yakın yerden fırlamış gibi çıkan volanlar elbiseye çok hoş bir hava vermiş. Kare yaka ve minik takma kolların üzerinden de aynı volanlar çıkmış. Etek boyu da ideal boy olan tam diz üstü. Bu elbiseyi işe giderken de giyebilirsiniz minik bir aksesuarla gece bir kokteylde de giyebilirsiniz.

7- Muhteşem bir tuvalet: Kolları ve yan kupları dantel, kolları dublesiz ancak yan kuplarda ten rengi duble var. Çok cesur hanımlar isterlerse yanları dublesiz de giyebilirler. Besgen yakası çoğu hanıma yakışır ancak bu giysiyi çok kilolu hanımlar vücudu tamamen sardığı için giymemelidirler. Elbisenin arkasındaki kuyruk ayrı bir güzellik ve cazibe katmış, bunun uygulanması krep kumaştan olduğu gibi kadife kumaştan da olabilir.

Burda Dergisi 2014/11 Kasım

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial