Şıklığın ipuçları

Şıklığın ipuçları

1- Daha çok ufak göğüslü kadınların tercih edebileceği bir elbise modeli. Bahar aylarında koton veya ipek jarseden, kış aylarında ise ince kadife jarseden yapabilirsiniz.

Günün her saatinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vücudu genel olarak ince olduğu halde kalçaları geniş olan kadınlar için ideal bir modeldir.

sikligin-ipuclari4

2- Şantuk kumaştan yapılmış bu elbiseyi bedeni ne olursa olsun her kadın giyebilir. Birkaç senedir çok moda olan bu pudra rengi de mükemmel bir seçim. Başka bir cins kumaştan yaparsanız işe giderken de giyebilirsiniz. Bu renk bir elbisenin altına ekru renkte bir ayakkabı çok yakışır. Bir de boynunuza inci bir kolye takarsanız şıklığınız tam olur.

sikligin-ipuclari2

3- İşte size her bedene uyabilen, günün her saatinde giyebileceğiniz bir elbise modeli. Dökümlü kumaşlardan dikilmesi gereken bu elbisenin en hoş tarafı da yakasındaki fiyongu.

sikligin-ipuclari5

4- Seksenli yılların en çok beğenilen modellerinden biri ve yine çok moda! Üst bedeni elbiseyle aynı ancak kollar kısaltılmış ve beline pilili bir parça eklenmiş. Bu modelin altına pantolon veya etek giyebilirsiniz ancak kullanacağınız kumaşın tok bir kumaş olmasına dikkat edin.

sikligin-ipuclari1

5- İnce bedenlerin ve uzun boyluların giymesini tercih ettiğimiz bu elbise modeli asimetrik kesimli eteği ile hoş bir görünüme sahip. Şifon ve jarse gibi dökümlü kumaşlardan dikilmesini tavsiye ederim.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/08 Ağustos

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial