Sonbahar modası

Sonbahar modası

1- Bu yıl yine asker modası hakim. Haki renkte; beden, yaka çevresi ve kolları siyah ve iki rengin güzel bir uyumu. Çanta, kemer, eldiven, çorap ve ayakkabı da aynı renk kombinasyonunda. İstemezseniz beline kemer kullanmazsınız. Tabii bu elbiseyi giyecek hanımın küçük bedenlerde olması şart çünkü bu jarse elbise vücudun bütün hatlarını ortaya çıkarır.

sonbahar-modasi3

2- Mürdüm rengi jakarlı ipek bluz anvelop kesimli ve belde drape var. Altına düz bir pantolon veya dar etek giyebilirsiniz. Çanta ve ayakkabınız da siyah renkte olmalı. Tam bel hizasına gelen birleşme noktasına bir broş takabilirsiniz veya boynunuza ince bir kolye. İşte size şık bir öğleden sonra giysisi!

sonbahar-modasi4

3- Bej renk asla modası geçmeyen ve bir hanımın gardırobunda mutlaka olması gereken bir renk. Bu modeldeki ceketin kaşmirden yapılması tercihimdir ama her tür yünlü kumaşla da yapılabilir. Gizli düğme kullanılmış ve bu onu sporluktan kurtarmış. Boynuna takacağınız şık bir eşarp daha da havalı yapabilir. Altındaki eteğe gelince, bu herkesin tercih edebileceği tarzda bir etek modeli değildir. Aynı kumaştan yapılmış bu asimetrik eteğin yerine kol ağzındaki renkten pilili veya kloş bir etek veya aynı renkte tonsürton veya lacivert, kahverengi, siyah pantolon da giyebilirsiniz.

sonbahar-modasi1

4- Eski yıllarda böyle karmaşık iki ayrı desen giyilmezdi ama günümüzde artık desenli bluz ile bambaşka desende bir etek giyilebiliyor. Oldukça şık ve renklerin uyumu çok güzel. Jarse bluzun kolları japone (yarasa tarzı) ve el üstüne kadar iniyor. Etek ise iri pilili ve pililer kalçadan başlıyor (kalçası geniş hanımların asla tercih etmeyecekleri bir model) Kumaşı ise payetli. Bu tarz kumaşların gece giyilmesini tavsiye ederim.

sonbahar-modasi5

5- Yine bir asker giysisi. Kargo desenli kumaştan safari ceketi modası asla geçmeyen bir ceket modeli. Her bedende ve her yaşta giyilebilir özellikle seyahatlerde çok yardımcı olur. Altına düz renkte olmak şartı ile kargo pantolon veya düz bir pantolon giyilebilir.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/10 Ekim

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial