Sonbahar modası

Sonbahar modası

1- İşte günün her saatine uygun bir elbise modeli. Bedeni düz renkte sade elbisenin kolları için desenli bir kumaş tercih edilmiş. Burada istenirse desenli yerine aykırı renkte düz bir renk kumaş da kullanılabilir. Mesela siyaha ekru, laciverte beyaz vs gibi. Bu model vücuda çok oturmadığı için kusurları da saklar.

sonbahar-modasi2

2- Buklet bir kumaştan, göğüs altından kesik böyle bir elbise modeli basen bölgesi geniş hanımların tercihi olmalıdır. Cepler ve öndeki düğmeler elbiseyi daha spor hale getirmiş.

sonbahar-modasi3

3- Bir kadının gardırobunda mutlaka olması gereken temel parçalardan biri beyaz bir gömlektir. Ama bu sefer vücuda oturmuş ve boyu uzun tutulmuş. Altına mutlaka tayt veya o tarzda (skinny) bir pantolon giymeniz gerekir. Poplin tarzı bir kumaştan dikerseniz spor olur, daha abiye bir kumaştan dikerseniz mesela saten veya ipek o zaman abiye olur ki gece bir davette rahatlıkla giyebilirsiniz.

sonbahar-modasi4

4- Artık kıyafetlerimizde yazlık/ kışlık diye bir ayırım kalktı. Nasıl kışın bile dekolte ayakkabıları çorapsız giyebiliyor isek (ki ben bir hanımın yazın dahi abiye bir giysinin altına görünmez renkte burunsuz bir çorap giymesi taraftarıyım) böyle kombinezon tarzı bir elbiseyi rahatlıkla sonbahar ve kışın giyebilirsiniz. Üzerinize gündüz uzun bir hırka, gece ise minik bir hırka giyerseniz şıklığınız tam olur.

sonbahar-modasi5

5- Geçmiş yılların izleri bu yıl yine karşımıza çıktı. Bu ceketteki kollar bizlere seksenleri anımsatıyor. Yalnız unutulmaması gereken bu kolları sadece ince yapıdaki hanımların giymesidir. Aksi takdirde ister ceket ister elbise olsun, böyle kollar iri yapılı hanımları daha da iri gösterir.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/09 Eylül

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial