Tatil şıklığı

Tatil şıklığı

1- Kırmızı her zaman tercih edilecek bir renktir hele yanık tene çok yakışır. Göğüs altından kesik bu modeli jarseden yapmanızı tavsiye ederim, daha abiye olsun diyorsanız şifondan da yapabilirsiniz, büzgülerin başladığı yerde biraz nakış veya hazır harç kullanabilirsiniz.

Bantlar boyundan da kullanılabilir, omuzdan da. Ancak iri göğüslü hanımlara bu modeli tavsiye etmiyorum. Baseni geniş olan hanımların ise basenlerini gizler.

 

tatil-sikligi2

2- Hem tatilde hem de şehirde giyilebilecek bir model. Lacivert ipek kumaştan son derece şık bir bluz. Pili ile oturtulmuş, cepli, aynı rengin hakim olduğu etek, son derece genç, rahat bir giysi. Ufak ama hoş bir detay olarak etek deseninin içinde bulunan pembe çiçeklerin renginde iç etek uygulaması ve bunun etek ucundan iki üç santim kadar uzun bırakılması. Altına babet, parmak arası veya isterseniz dekolte yüksek topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

tatil-sikligi3

3- Yine bu yılın moda deseni geometrik desen ve bol renkli, son derece sade her yaşa ve her bedene uygun bir elbise. Etekteki pilikaşe elbiseye rahatlık sağlıyor.

tatil-sikligi4

4- Yazın yanık tende çok güzel duran bej renk, derin bir dekolte, boyundan askılı derin bir V yaka tam ortada bir halka ile toplanan drapeler, her biri son derece güzel kullanılmış detaylar, anvelop etek ve derin bir yırtmaç mevcut. Böyle rahat edemem hem yaka açık hem bacaklar derseniz yırtmacı kapalı kullanabilirsiniz. Kumaş tercihi jarseden veya şifondan yana kullanılabilir.

tatil-sikligi5

5- Straplez kesimli ince askı ile süslenmiş, göğüs altından toplanan rahat giyimli, anvelop, minik desenli günlük, yazlık bir elbise. Ayakkabı olarak sandalet tercih ederseniz sıcak yaz günlerinde harika olur.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2013/07 Temmuz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial