Yaz şıklığı

Yaz şıklığı

Moda Duayeni Canan Göztepe’nin bu ayki modellerimiz arasından yaptığı seçimler 2014 yaz modasının bütün detaylarını üzerinde taşıyor.

1- Büyük bedenler için düşünülmüş olan bu elbisenin önündeki dikiş vücudu ikiye böldüğü için giyen kadınları daha ince gösterir. Beşgen yakayı tamamlayan renkte uygun bir kolye kıyafete katkıda bulunmuş. İstenirse yaz günleri için kollar daha da kısa uygulanabilir. Altına giyilen mantar topuklu ayakkabı ise doğru bir seçim olmuş ve kıyafeti başarıyla tamamlamış.

yaz-sikligi2

2- Yine büyük bedenlerin rahatlıkla kullanabileceği bir model. Pantolon üzerine giyilebilecek bu bluz baseni tamamen kapatacak özellikte olup dökümlü bir kumaştan uygulanması başarılı bir tercih olmuş. Çünkü dökümlü kumaşlar iri bayanları olduğundan daha ince gösterir. Aksi takdirde büyük bedenlerde bu kadar büyük bir cep uygulaması için daha sert bir kumaş tercih edilmiş olsaydı görüntü felaket olurdu. Bluzdaki gizli pat ve biye kuşak şıklık katmış.

yaz-sikligi3

3- Göğüs altından kesik bu elbise günün her saatinde giyilebilir, yakanın V kesimi ve dekoltesi son derece elegan bir görüntü vermiş. Bu elbise iki renk olarak kullanılabileceği gibi biri düz biri desenli veya tamamı düz renk olarak da kullanılabilir. Hele daha abiye örneğin krep bir kumaştan uygulanmış olsa güzel bir aksesuarla kokteyl elbisesi olarak bile rahatlıkla kullanılabilir.

yaz-sikligi4

4- Minik desenli bu mini elbise elbette ki daha çok genç kadınlar için idealdir. Ama altına tayt veya dar bir etek tercih edilirse her yaştaki kadının rahatlıkla kullanabileceği bir model. Öndeki nervür müthiş bir değer katmış, kollar uzun ve manşetli. İstenildiği zaman kollar katlanıp kısalabilir. Altına giyilecek parmak arası bir sandalet bu kıyafeti daha da şıklaştırır.

yaz-sikligi5

5- Bu yıl çok moda olan bir pilili etek modeli. Boyu bileğe kadar uzun olan bu eteğin bacaklar üstündeki yırtmacı eteğe modernlik katmış. Üstündeki askılı bluz çok aykırı bir renk olmasına rağmen oldukça başarılı bir kombin olmuş. Ayrıca eline aldığı portföyün de bluzun renginde olması çok iddialı bir seçim. Güzel bir aksesuarla günün her saati giyilebilecek bir model.

yaz-sikligi6

6- Eskiden katlar eteklerde olurdu şimdi ise omuzlara çıktı. İpek gömleğin omzundaki işlemler çok enteresan. Renkler çok iddialı, altında kullandığı şalvar ise oranj. Bunu ben uygulayacak olsam bu renkleri kullanmak yerine bu kadar iddialı bir modele seçilecek renklerin daha klasik olması gerektiği kanaatindeyim.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

 

Burda Dergisi 2014/06 Haziran

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial