Yeni sezondan seçmeler

Yeni sezondan seçmeler

1- Küçük siyah elbise modeli brokar desenli ve bir kadının her zaman gardırobunda bulunması gerekli parçalardan biri hatta en önemlisi. Kuplarla hafifçe oturtulmuş uzun kollu bu elbiseyi her bedendeki hanımlar giyebilir. Yakasına takacağınız bir iğne, başka bir günde bir çiçek veya inci bir kolye ile her seferinde farklı bir elbise şekline sokabilirsiniz.

2- Romantik desenli bir genç elbisesi. Daha çok kokteyl elbisesi olarak kullanılabilecek olan bu giysinin yakasındaki parça, kol ağzındaki ve etek ucundaki fırfırlar romantik bir hava vermiş. Büyük bedenler bu modeli asla tercih etmemeliler.

yeni-sezondan-secmeler2

3- Kullanılacak kumaşa göre şekil ve kullanım yeri değişen bu model de hanımların çok rahat kullanacakları bir elbise. Koton kumaştan (resimdeki gibi) yapıldığında belindeki ince şerit kuşak ve yan etek uçlarındaki yuvarlak yırtmaç ona spor bir görünüm veriyor. Oysa yakasındaki gizli patı kullanarak sadece belindeki kuşak ve yırtmaçları kaldırarak bu modeli krepten uygularsanız öğleden sonra ve gece her toplulukta rahatlıkla giyebilirsiniz.

4- Kırmızı- beyaz pötikare desenli kumaşa çok uygun bir model. Bele oturup aşağı doğru açılan önden düğmeli bu modeli iki şekilde de giyebilirsiniz. İster içine bir bluz, kazak giyebilir isterseniz hiçbir şey giymeden de kullanabilirsiniz.

5- Daha çok büyük bedenli hanımların tercih edecekleri bir model. Basene oturmuş pantolon üzerine giyilen bluz saten veya ipek kumaştan yapılabilir. Kayık yaka çevresine konan dantel şerit kollara doğru uzuyor, bluzun yan bitim noktasında ön ve arkadan gelen bağcıklar iri bir düğümle bağlanmış.

yeni-sezondan-secmeler3

6- Hiçbir zaman modası geçmeyecek ve bir hanımın gardırobunun olmazsa olması bir blazer ceket. Blazer ceketler farklı şekillerle kullanılabilir. Bu model çok kullanışlılarından biri: Tek düğmeli kruvaze, yakası erkek yaka ve tüvit kumaştan yapılmış. Bu modeli daha farklı kumaşlardan ve düz renklerden uygulayabilirsiniz.

7- Kendinden desenli bir gömlek modeli. Uzun kollar, kırlangıç manşetler ve öndeki küçük yırtmaç minik düğmelerle zenginleştirilmiş ve minik bir yakası var. Altındaki pantolon dar paça ve desenli. Belinde kemer yerini tutan bir parçası ve gizli cebi var. Benim böyle bir modeldeki tercihim yani bol desenli bir pantolonun üstüne kullanılacak bluzun, içindeki desenlerdeki bir renkten ve düz renkte olmasıdır.

Burda Dergisi 2014/09 Eylül

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial