Keçe kuş

Keçe kuş

Bu kuş tam bir renk şöleni, ince yünden yapılıyor, ağaç, yılbaşı hediye paketi ya da sofra süslemesi olarak kullanılıyor.

Fotoğraf: Jean-Baptiste Pellerin/mci (1); Jan Schmiedel. Prodüksiyon : Rashana Rebecca Jennings. Styling: Odile Bailloeul – http://odilebailloeul.blogspot.fr

kece-kus-2
NASIL YAPILIR?

Malzeme: Değişik renklerde keçe yün, boncuk, keçe süngeri, keçe ve boncuk iğnesi.
1. Bedeni hazırlayın: Kuşun bedeni için bir avuç keçe yünü didikleyin.
2. Bedeni keçeleyin: Beden arkadan öne çalışılacak. Önce kuyruğu parmaklarınızla çekerek biçimlendirin ve bastırın, sonra keçe iğnesiyle keçe süngere batın ve yavaş yavaş bedeni şekillendirin. Keçe iğnesinin sert kenarları yünü kalınlaştırır. Ne kadar sık ve uzun batarsanız beden o kadar sertleşir.
3. Kafa: Küçük bir yün parçasını (çapı 2 cm) 2.adımda anlatıldığı gibi top şeklinde çalışın. Sonra kafayı bedene yerleştirin ve keçe iğnesiyle batıp çıkarak ikisini birleştirin. Ardından ince şerit halindeki keçe yünü bağlantı yerine koyarak keçe çalışması yapın, böylece beden ile kafanın bütünleşmesini düzenleyin.
4. Ayrıntılar: Gaga, kanatlar, tüyler gibi ayrıntıları farklı renklerde keçe yünle çalışın.
5. Gözleri dikin: Boncuk iğnesiyle boncuk gözleri dikin.
6. Sabitleme: Kuşları telle sabitleyin: Kısa tel parçalarını bedenin altına sokun ve bükün. Kuşu asmak istiyorsanız sırtına daha kalın bir tel sokun.

Burda Dergisi 2015/12 Aralık

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial