Patchwork

Patchwork

Deri ve kumaş parçalarından pratik bir çantaya.

patchwork-1

MALZEME:
Kumaş ve deri parçaları, 1 fermuar, 25 cm, sap için 1.20 m kordon, 0.35 m ponponlu bordür, iplik, yün parçası, patron kağıdı, kalem, makas
1. ADIM Çanta parçalarının (1 – 4 parçalar, dikiş açıklaması sayfalarında gri konturlu) patronunu çıkartın. Parçaları 1 cm dikiş payıyla biçin: Parça 1 deri, parça 2 – 4 kumaş. Çantanın arkası ve astar için 31 x 21 cm dikdörtgen (1 cm dikiş payı dahil) biçin: 1x kumaştan, 2 x astardan
2. ADIM Biye için zıt renkli kumaştan 40 x 4 cm verev şerit biçin, ikiye katlayın, tersi içte. Kat kenarının 5 mm yanından dikin. İçine kalın bir iğneyle yünü geçirin.

patchwork-2

3. ADIM 2 – 4 numaralı parçaları yan yana dikin, payı ütüleyerek açın. Eğik kenara önce pamuklu bordürü, sonra biye bandı iğneleyin. 1 numaralı parçayı yüzü yüzünde dikin.
4. ADIM Çantanın üst kenarlarını içe kıvırın ve ütüleyin. Fermuarı kenara alttan dikin ve açın. Yan ve alt çanta kenarlarını yüzü yüzünde üst üste dikin.
5. ADIM Astar parçaların çanta kenarlarını aynı şekilde dikin, astarın üst kenarını içe ütüleyin. Astarı döndürün. Çantayı astarın içine sokun, astarı fermuarın dibinden dikin, kordon için dikişi biraz açık bırakın. Kordon uçlarını çanta ile astarın arasına sokun, dikin. Çantayı döndürün.

Burda Dergisi 2016/06 Haziran

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial