Telefonunuz 5G’ye hazır mı?

Telefonunuz 5G’ye hazır mı?

Yakın zamanda yeni telefon almaya niyetliyseniz, 5G’nin öneminin farkında olmanız yerinde olur. Piyasada çok sayıda telefon bulunuyor ve her fiyat seviyesinden telefonlara ulaşılabiliyor anca henüz her telefon 5G teknolojisine hazır değil ve bu nedenle yakında devreye girecek 5G teknolojilerinden mahrum kalabilirsiniz.

Akıllı telefonlar günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası ancak her akıllı telefon her ihtiyacı karşılayabilecek yeteneklere sahip değil. Eğer evinizde hala çalışan eski telefonlarınız varsa, 3-4-5 sene önce kullandığınız telefonların bugün pek çok uygulamayı çalıştıramadığını hatta internete bağlanmakta, en basit Google aramasını yapmakta bile zorlandığını fark edebilirsiniz.

Bunun nedeni aslında telefonların eskimesi değil de, güncel teknolojilerin hızla gelişmesi denilebilir. Önümüzdeki birkaç yıllık süreç ise mobil teknolojilerde çok önemli bir sıçramanın yaşanmasına neden olacak. 2G teknolojisini kullanan tuşlu telefonlarımızın, 3G hizmetleri hayata geçtikten sonra atıl kalması gibi bugün 4G teknolojilerini kullanan telefonlarımız da 5G hizmetleriyle beraber atıl duruma düşecek.

Dolayısıyla yeni bir telefon satın almak için telefon fiyatları içinde arama yapan okurlarımıza, 5G’nin önemini hatırlatmak isteriz.

Klasik Apple kullanıcıları, iPhone satın alacakları için, son model tüm iPhone modellerinde 5G artık standart olarak geliyor.

Ancak Android kullanıcıları her Android telefonda 5G özelliğini henüz bulamayabilirler.

5G konusunda başarılı olan Android modellerinden biri Xaomi’nin Mi 10T Pro, son yılların en etkileyici Android telefonlarından biri.

Mi 10T Pro, markanın ultra yüksek çözünürlüklü mirasını OIS ve 8K video desteği ile sürdürüyor. Mi 10T, etkileyici bir 64MP ana kameraya sahip. Hem Mi 10T Pro hem de Mi 10T, 13 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel makro kamera ile birlikte üçlü kamera kurulumuyla en önemli anların kusursuz bir şekilde yakalanabilmesine olanak tanıyor. 20 Megapiksellik ön kamera, selfie çekerken ya da sevdiklerinizle görüntülü konuşurken en iyi şekilde görünmenizi sağlıyor.

Mi 10T Pro ve Mi 10T, 144 Hz yenileme hızıyla şu an piyasada bulunan tüm akıllı telefonlarda bulunabilecek en iyi ekranlardan birine sahip. Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar yüksek güç tüketimi ve tutarsız kare hızlarına neden olabilir. Ancak Xiaomi’nin AdaptiveSync ekranı bu sorunu ortadan kaldırarak en sevdiğiniz filmi 48 Hz’de, TV dizilerini 50 Hz’de, internetten 30 Hz video izleyebilmenizi, 60 Hz’de sosyal medyada gezebilmenizi ya da 144 Hz’ye kadar oyun oynayabilmenizi sağlayarak sorunsuz bir ekran deneyimi ve optimum kullanımı sağlıyor. MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) teknolojisi, videoların daha akıcı ve daha iyi görüntülenebilmesi için daha fazla kare ekliyor. Mi 10T Pro ve Mi 10T, amiral gemisi Qualcomm® Snapdragon 865 ile olağanüstü güç verimliliği, performans ve 5G bağlanabilirlik sunuyor.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial