Dantelin hakkını verelim!

Dantelin hakkını verelim!

Neden sadece kumaş ve iplikten ibaret olsun ki? Mobilya ve porselen üzerine çizilmiş ve boyanmış dantel motifinin de güzelliğine doyum olmaz.

dantelin-hakkini-verelim2HAZİNE SANDIĞI 161
Bu sandığı boyamak için herhangi bir şablona gerek yok, kalem ve yaratıcılık yeter! Ama zorlanırsanız yaratacağınız desenin konturlarını rengi uçan bir marker kalemle objeye kabaca çizebilirsiniz. Ya da sonradan üstünü boyamak üzere sert uçlu bir kurşun kalemle aynı işi yapabilirsiniz. Malzeme: Ahşap sandık

KASELER 162
Beyaz ve basit kaseleri bir sanat eserine dönüştürmek elinizde. Porselen boyasıyla üstüne yapraklar, yıldızlar, meyveler çizerek. Hayal gücünüzü sınırlamayın. Porselen boyası yeni sürüldüğünde kolayca silinip, değiştirilebilir. Üç gün beklettikten sonra kaplar bulaşık makinesine dayanıklı olur. Malzeme: Porselen kaseler.

 

HEDİYE KUTUSU 163
Boyamaya yeni başlayanlar için ideal: Evde bile bulabileceğiniz kutular! Bir başka yenilik olarak mesela üstüne renkli vernik püskürtüp, sonra beyaz vernikle (cila) süsleme yapabilirsiniz. Malzeme: Sprey cila

dantelin-hakkini-verelim1

MUHTEŞEM YASTIKLAR 164
Önce işleyin, sonra gerin: 3D kalemle (çizgiler için) ve 3D-boya ve fırça ile (yüzeyler için) düz renk kumaş üstüne harikalar yaratıp, sonra yastık kılıfını dikin. Malzeme: 3D kalem, yastık.

Burda Dergisi 2013/05 Mayıs

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial