Mercan dünyası

Mercan dünyası

deko-2015-08-06-3

Mercan rölyef yapıyoruz:

Malzeme: Motif örneği, cam levha (mesela eski bir çerçeveden çıkartabilirsiniz), sıcak silikon tabanca ve çubuk yapışkan, kırmızı sprey boya, sıvı yağ, plastik folyo.

1. Adım: Cam levhayı motif örneğinin üstüne koyun, önce biraz yağ sürerseniz soğuduktan sonra motif camdan daha kolay çıkar. Motifi doldurana kadar sıcak silikon sıkın.
2. Adım: Soğuduktan sonra yavaşça cam levhayı motif örneğinden sökün. Rölyefi ters çevirin ve arka tarafına yeniden sıcak silikon sıkın. Böylece dallar yuvarlaklaşır, sağlam ve dolgun olur.
3. Adım: Folyonun üstüne koyduğunuz rölyefe boya püskürtün ve kurumasını bekleyin. Döndürün ve arka tarafına da boya sıkın.

deko-2015-08-06-4

DİKEN ELİŞİ TEKNİĞİ ÇOK KOLAYDIR VE ÖZEL DAVETİYELERE ÇOK YAKIŞIR:

Malzeme: Fotoğraf kartonu, köpük levha, diken iğnesi, saydam kağıt, yumuşak uçlu kurşunkalem, siyah keçe uçlu kalem, kağıt.

1. Adım: Kağıda siyah kalemle yazacağınız yazıyı yazın, saydam kağıdı üstüne koyun, yumuşak uçlu kalemle kopyasını çıkartın.
2. Adım: Saydam kağıdı döndürün, yazıyı şimdi ayna tersi şeklinde fotoğraf kartonunun tersine koyun ve kopya edin. Kurşunkalemle yaptığınız çizgileri foto kartonuna aktarın.
3. Adım: Köpük levhayı ikiye ayırın, üst üste koyun, foto kartonunu üstüne koyun, diken iğnesini eşit aralıkla batırarak delikleri açın. Motif kartonun ön yüzünde belirecektir.

 

Burda Dergisi 2015/08 Ağustos

Pages: 1 2 3
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial