Sonbaharın güzelliği

Sonbaharın güzelliği

Olgunlaşmış meyveler, güzel şekilli yapraklar, doygun renkler: Sonbahar tüm güzelliği ile evlerimizi süslüyor!

ÇİÇEK FESTİVALİ
En güzel tasarım örnekleri tabiat anadadır: Kocaman bir balkabağından vazo olabilir mesela, bunun için tepesini kesip, içini oymanız yeterli. Sonra güzel bir çiçek buketini içine oturtun.

SEVGİ CENNETİ
Boş cam şişelere yeni yaşam: Sürfile makasıyla çeşitli kumaş parçalarından şeritler kesin ve şişelere bağlayın, Model hamurdan bol renkli motifler çıkartın ve bantlara yapıştırın ya da düğme gibi delik delerek dikin.
Malzeme: Boy boy boş cam şişe, nakış ipliği, kumaş parçası, fimo hamur, motif modellemek için düğme

sonbaharin-guzelligi2

ŞIK TABAKLAR
Kelebek ve kabak motifleriyle süslenmiş tabak takımı: Porselen boyasıyla ve serbest elle tabakları boyayın , fırınlayarak bulaşık makinesine dayanıklı hale getirin.
Malzeme: Melamin tabak, porselen boyası

sonbaharin-guzelligi3

SOLMAYAN ÇİÇEKLER
Yaşam keyfini arttıran bir çanta: Çiçekli kumaştan 42 x 34 cm 4 dikdörtgen ve çiçekli ve kareli kumaşlardan 90 x 7 cm ölçüde 2x şerit biçin. İkişer dikdörtgeni dikerek döndürün, sonra yan ve taban parçaları dikin. Çantayı döndürün. Birer çiçekli ve kareli şeridi dikerek döndürün. Şeritleri iki yana 6 cm mesafeden sağlam bir şekilde dikin. Keçe çiçekler için 8 cm çapta daireler alttaki şablona göre yapraklar kesin. Her çiçek için 35 – 40 çiçek yaprağı. Bunların kısa ve düz kenarlarını içe kıvırın, dıştan içe daireleri dikin. Çiçek ortaları için 1×20 cm boyda şerit kesin, bir kenarını zikzak kesin, sıkıca rulo yapın, araları gizli dikişle tutturun, çiçeklerin ortalarına dikin. Çiçekleri çantaya dikin.
Malzeme: Çiçekli kumaş, kareli kumaş, pembe, turuncu, lila keçe

sonbaharin-guzelligi4

YAPRAK DÜNYASI
Bu güzel dekorasyon için topladığınız yaprakları kitap aralarında kurutun, sonra üstlerine motifler boyayın ve ipe dizin.

IŞIK OYUNU
İşte size harika bir sonbahar ışığı: Bildiğimiz balonları şişirin, üstüne vazelin sürün. Sonra duvar kâğıdı zamkını karıştırıp hazırlayın, balonlara sürün, kapak gibi kesilecek üst kısımlara sürmeyin. Şeffaf kâğıdı parça parça yırtarak üst üste balona yapıştırın, kat kat olsun. Kuruduktan sonra balonu çıkartın ve kenarını kağıt makasıyla düzeltin. Telden sap yapın, yaprak filizleri gibi teli kıvırarak takın, yine tel yapraklar bükerek takın ve içine mum koyun.

Fotoğraf: Alexandra Loock Prodüksiyon: Rashana Rebecca Jennings

 

Burda Dergisi 2014/10 Ekim

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial