Unutmayın

Unutmayın

unutmayin3

YÜREK İŞİ
Dört torba, dört mutluluk nedeni. Kalp motifinin büyüklüğüne siz karar verin, isterseniz kalp şeklinde bir şablon kullanın.

KALP MOTİFLİ TORBA:
Malzeme: Tekstil ürünleri için karatahta boyası, kendinden yapışkanlı kalp şeklinde şablon, spatula, pamuklu kumaş

1. Adım: Şablonu kumaşa yapıştırın.

2. Adım: Boyayı spatulaya aktarın. Kenardan ortaya doğru ve taşırmadan şablonu boyayın.

3. Adım: 2-3 saat kurumasını bekleyin. Kumaşın arka yüzüne 5 dakika ütü bastırarak şablonu sabitleyin.

unutmayin4

ÇİÇEK SULAMA KAPLARI
Malzeme: Sulama kapları, yapışkanlı folyo, cam ve porselen için karatahta boyası, sünger. Yapılışı: Kapları yıkayıp temizleyin. İstediğiniz boyda fiyonk şablonu hazırlayın, yapışkanlı folyoya aktarın ve kesin. Şablonu kabın üstüne yerleştirin, boyaya batırdığınız süngerle boyayın. Şablonu çekip alın.

KÖPEK ŞEKLİNDE KİTAP DESTEĞİ
Malzeme: Karatahta cilalı folyo, mukavva, yapışkan bant, karatahta boyası, sünger Yapılışı: Alttaki örneği büyüterek kopyalayın, önceki sayfada açıklandığı gibi çalışın.

MESAJ BALONCUKLU SVETŞORT
Malzeme: Svetşort, tekstil boyası, lamba şapkası folyosu, karton, plastik spatula Yapılışı: Svetşortu önce yıkayın ve kurutun. Ön parçanın altına kartonu koyun. Konuşma baloncuğu motifini istediğiniz boyda büyütün, yapışkanlı folyoya aktarın ve kesin. Kenardan başlayarak şablona spatula ile boya sürün. Üç saat sonra svetşortun ön tarafını tersten ütüleyerek boyayı sabitleyin, üstüne tebeşirle mesaj yazıp silebilirsiniz.

SOFRA SETİ
Malzeme: Pamuklu kumaş (bardak altlığı: 20 x 140 cm, set: 40 x 140 cm) Lamba şapkası folyosu (15 x 15 cm), tekstil ürünleri için karatahta boyası. Spatula, tebeşir, makas.

Yapılışı: Bardak altlığı: Tabağın altını kumaşın üstüne koyun, konturunu çizin, 2x kumaştan biçin. Folyoya 10 cm ende, 8 cm yükseklikte kalp motifi çizin, içini oyup çıkartın. Torbada anlatıldığı gibi karatahta boyalı kalbi kumaş dairelerden birine aktarın. Daireleri yüzü yüzünde kenarlarından 1 cm ende dikin, döndürün, ütüleyin ve dıştan kenar dikişi çekin. Set: 34 x 49 cm iki dikdörtgen biçin, konuşma baloncuğu motifini istediğiniz boyda kopyalayın ve torbada anlatıldığı gibi bir kat kumaşa çalışın. Parçaları dikip döndürün.

TORBALAR
Malzeme: Pamuklu kumaş (sarı torba: 74 x 29 cm), yeşil torba (88 x 32 cm), beyaz torba (100 x 39 cm) pembe torba (126 x 51 cm). Lamba şapkası folyosu. Tekstil ürünleri için karatahta boyası. Spatula. 2 cm ende saten kurdele, 140 cm.

Yapılışı: Torbanın üst tüneli için her köşede dikdörtgenin kısa kenarından 7.5 cm ölçün, 1 cm kumaşı içe kıvırın, sonra bu 7.5 cm dikiş payını kumaşın tersine ütüleyin, kısa kenarları 2x 2.5 cm içe ütüleyin ve dikin. Dikdörtgen parçayı yüzü yüzünde katlayın, 1 cm dikiş payından yan dikişleri çekin. Döndürün. Saten kurdeleyi tünele geçirin. Sonra torbayı Adım Adım açıklamasına bakarak karatahta boyasıyla boyayın ve kalp şeklindeki şablonu yapıştırın.

Adım adım fotoğraf: Jan Schmiedel

Burda Dergisi 2015/02 Şubat

Sayfalar: [ 1 ] [ 2 ]

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial