Buyurun Oturun

Buyurun Oturun

MALZEME

Canlı renklerde farklı döşemelik kumaşlar ve bir kenarı en az 50 cm kvilt elişleri – toplam 16 x parça 1 ve 2x parça 2 gerekli (32 cm yükseklikte ve 66 cm çapında puf kılıfı için)

İplik, iğne, nakış ipliği

Patron kağıdı, makas, cetvel

İç yastık, kuş tüyü, styropor toplar ya da dolgu pamuğu.

Patron ve biçki: 1 numaralı patronu (şerit) ve 2 numaralı patronu (orta parça) büyütün. Tüm işaretleri patrona aktarın. 1 numaralı patronu A kenarına ekleyin. Ölçülere 1 cm dikiş payı dahildir. 16 şerit ve 2 orta parça biçin. 1 numaralı patrondaki işaretleri kumaşların arka tarafına aktarın. 1 numaralı parçaları yan yana dizerek beğendiğiniz şekli bulana kadar deneyin. Düz kumaş kenarları (B) üst üste gelmelidir.

Yan parçaların birleştirilmesi: İkişer komşu şeridi uzun B kenarı boyunca yüzü yüzünde birleştirin, bunu bir kenara bırakın. Bütün şeritleri bu şekilde birleştirerek, 8 parça hazırlayın, dikiş paylarını ütüleyerek açın. İkişer komşu parçayı C ve D kenarlarından yüzü yüzünde yan yana koyun, bu sırada X işaretleri tam olarak üst üste gelmelidir. Bütün parçaları birleştirin, son dikişi 30 cm açık bırakın. Dikiş payını ütüleyerek açın.

Pufun tamamlanması: Kılıfı döndürün ve içini istediğiniz malzemeyle doldurun, açık dikişi kapatın. Orta parçaların dikiş paylarını 1 cm ende içe ütüleyin. Orta parçaları pufun üst ve alt taraflarına iğneleyin, orta parçaların köşeleri şerit dikişlerine gelsin. Orta parçaları nakış ipliği ile dikin.

buyurun-oturun-20170427-3

Patron 1 (16x biçilecek) A kenarına uzun parça olacak şekilde dikilecek.

50 cm kenarı olan kumaşları A kenardan ekleyin. 1 cm dikiş payı. Dikişsiz olsun diye kumaş parçalarını yeterince uzun biçmeye bakın.

Patron 2 (2x biçilecek)

Burda Dergisi 2017/02 Şubat

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial