Pembe Zamanlar

Pembe Zamanlar

İpekten dikilen bu fiyonklu portföy çantayla her giysinize ekstra bir romantizm katacağınızdan emin olabilirsiniz. Üstelik de çanta son derece hafif, rahat ve kullanışlı!

pembe-zamanlar-20160426-2

Bu eşsiz çantayı kendinizde yapabilirsiniz.
Malzeme : Ham ipek, elyaf, mezura, keçeli kalem, makas, cetvel, toplu iğne, iplik, fermuar (18 cm)

1. ADIM: İpekten biçkiyi yapın: 2 defa çantanın gövdesi: 21 cm x 53 cm, 2 defa fiyonk 23 cm x 36 cm, 2 defa fiyongun bağı 13 cm x 5 cm. Elyaftan 1 kez gövdeyi 1 kez de fiyongu kesin.

2. ADIM: Fiyonk: Kısa kenarları birbirine dikin. Kumaşı kumaşa, elyafı elyafa. Gövde: Elyafı iki kumaş katmanının arasına koyup, ütüyle yapıştırın. Fiyonk bağını bastırın, kısa kenarlar açık kalacak.

pembe-zamanlar-20160426-3

3. ADIM: Fiyongu yüze çevirin, kumaşların arasındaki elyafı düzelterek ütüleyin. Fiyongun gövdesini kanun pili gibi katlayın, ortada yak. 1,5 cm kadar bir boşluk kalsın. Fiyonk genişliği yak. 12 cm. İğneleyin.

4. ADIM: Fiyongun açık kenarlarını zikzak dikişiyle dipten dikin. Bastırmış olduğunuz fiyonk bağını 1 cm dikiş payıyla halka haline getirip dikin ve fiyonga geçirin.

5. ADIM: Gövdenin iki kısa kenarını dipten zikzak dikişiyle temizleyin. Kenarlara 1 cm dikiş payıyla fermuarı iğneleyin ve dikin.

pembe-zamanlar-20160426-4

6. ADIM: Fermuarı açın, çantayı döndürün, fermuarın tersi görünsün. Fiyongu araya geçirin. Yöne dikkat edin: Fiyongun tersi aşağı bakmalı!

7. ADIM: Yan dikişleri iğneleyin, fiyongu da dikişin içine alın. Tamamını zikzak dikişiyle dikin, böylece kenarlara aynı zamanda sürfile de yapılmış olacaktır.

8. ADIM: Çantayı açık fermuardan döndürün ve ortadan katlayın. Bitti işte!

Burda Dergisi 2017/02 Şubat

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial