Bluz

Bluz

bluz-2

1. ÖNCE ÖN VE ARKA PARÇAYI BİÇİN…
Kenardan kumaşın ortasına doğru 66 cm ölçün, iğne takın (kumaşın yüzü). Sonra kumaşı katlarken dokuma kenarları bu işarette yan yana gelsin, kumaşın yüzü içte. 1 ve 2 numaralı patronları kumaş katına koyun – 2 numaralı patron kumaşın daha geniş yarısında. İğneleyin. Dikiş ve baskı paylarını sabunla çizin: Baskı için 4 cm. Öteki kenar ve dikişler için 1.5 cm. Parçaları biçin.

2.SONRA DİĞER PARÇALARI
Kalan kumaşı boydan ikiye katlayın, yüzü içte. 3, 4, 5, 6 ve 7 numaralı patronları kumaşın üstüne koyun – patron 5 kat yerine. İğneleyin. Dikiş ve baskı paylarını çizin: Baskı için (patron 3) 4 cm, kapaklı kol baskısı için (patron 3 ve 7) 10 cm, diğer kenar ve dikişler için 1.5 cm. Parçaları biçin.

3. TELA
Telayı çizime göre katlayın, yapışkanlı yüzü içter. 5 ve 6 patronları kat yerinden koyun, iğneleyin. 1.5 cm ende dikiş payı çizin, biçin. Patronları kaldırın, telaları ait oldukları parçaların üstüne koyun ve ütüleyin. Sonra telalı parçaları tekrar yüzü yüzünde yarısından katlayın ve patronları üstüne tekrar iğneleyin.

bluz-3

4. KUMAŞA İŞARETLERİ AKTARIN
Patron konturlarını ( dikiş ve baskı çizgileri) ve patrondaki tüm çizgi ve işaretleri kumaşa aktarın. 2 ve 6 numaralı parçadaki açıklığı arka ortada kumaşın kat çizgisi boyunca yukarıdan yatay çizgiye kadar kumaşın yüzüne iri teyelle karşılık alarak aktarın.

5. ROBALARI TAKIN
Ön roba kenarlarını yüzü yüzünde ön parçanın omuz kenarlarına iğneleyin (dikiş 1). Dikin. Dikiş paylarına birlikte sürfile yapın ve robaya ütüleyin. Arka roba kenarlarını aynı şekilde arka parçanın omuz kenarlarına dikin (dikiş 2). Paylara birlikte sürfile yapın ve robaya ütüleyin.

6. PERVAZIN OMUZ DİKİŞLERİ
Pervazları yüzü yüzünde üst üste koyun. Omuz dikişlerini iğneleyin (dikiş 3). Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın. Pervazın iç kenarına sürfile yapın.

Burda Dergisi 2016/02 Şubat

Sayfalar: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial