Bol pantolon

Bol pantolon

 

bol-pantolon-5

6. KALÇA ROBASI CEPLERİ, CEP TORBALARI DİKİŞİ
Cep girişi kenarlarını çakışma çizgisine denk getirerek kalça robalarının üstüne koyun, desen çizgilerinin üst üste gelmesine dikkat edin. İğneleyin. Torbaları üst üste iğneleyin ve dikin. Dikiş paylarına birlikte sürfile yapın. Cep torbalarını yan ve üst pantolon kenarlarına teyelleyin.

7. PENSLER VE PİLİ
Arka pantolon parçalarını pens ortasından katlayın, kumaşın yüzü içte. Pens çizgilerini üst üste iğneleyin. Üst kenardan başlayarak dikin. Dikişin başını ve sonunu ileri geri giderek sağlamlaştırın. Pensin sivri ucunda iplik uçlarını düğümleyin. Pensleri arka ortaya ütüleyin. Ön pantolonlarda plileri ok yönüne yatırın, üst kenardan teyelleyin.

8. BACAK ARASI DİKİŞLER
Birer ön ve arka pantolonu yüzü yüzünde üst üste koyun, bacak arası kenarlarını üst üste iğneleyin (dikiş 3), bu sırada alt desen çizgilerini de üst üste getirin. Bacak arası dikişleri çekin, paylara birlikte sürfile yapın ve arkaya ütüleyin.

bol-pantolon-6

9. ÖN VE ARKA ORTA DİKİŞ
Pantolon parçalarını yüzü yüzünde üst üste koyun, bacak arası dikişler üst üste gelsin. Ön ve arka orta dikişi çekin, önde roba ek dikişi çizgisinden başlayarak (ok). Dikiş paylarına sürfile yapın, yukarıdan bacak arasına kadar ütüleyerek açın. Arka robaları yüzü yüzünde arka orta dikiş boyunca üst üste iğneleyin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın.

10. SAĞ YAN DİKİŞ
Sağ yan dikiş çizgilerini yüzü yüzünde üst üste iğneleyin (dikiş 2), bu sırada üst ve alt desen çizgileri üst üste gelsin. Dikin. Dikiş paylarına birlikte sürfile yapın ve arkaya ütüleyin. Dış ve iç robaların sağ yan dikişlerini iğneleyin (dikiş 4) ve dikin. Dikiş paylarını ütüleyerek açın.

11. DIŞ ROBA DİKİŞİ
Dış robayı roba ucuna kadar (= orta dikiş) sol yan pantolon kenarından itibaren ön pantolon parçalarının üst kenarına iğneleyin. Dikin. İkinci roba yarısını orta dikişten itibaren pantolonun üst kenarına iğneleyin, yan ve arka dikişler üst üste gelsin. Dikin. Dikiş payını robaya ütüleyin.

Burda Dergisi 2016/04 Nisan

Pages: 1 2 3 4
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial