Kovboy ceketi

Kovboy ceketi

kovboy-ceketi-5

7. ŞERİTLERİ BİÇİN
Püsküller için şeritlerin üst uzun kenarının 1.5 cm altına (tersten) sabunla bir işaret koyun _ üst kesik ucu. Tüm şeritlerde çizgi yönü – cekette olduğu gibi – yukarından aşağıya olmalı. Rulo keski ve cetvelle aşağıdan üstteki işarete kadar şerit boyunca 1 cm ende püskül kesin. Öneri: Şeritleri göz kararıyla ya da sabunla işaretleyerek makasla da kesebilirsiniz.

8. PÜSKÜLLERİ DİKİN
Ön ve arka parçayı yüzünden düz bir yere serin. Püsküllü şeridi (a) çakışma çizgisine göre yan dikişlerin üstünden geçirerek ön ve arka parçaya iğneleyin, ön kenarın 1.5 cm yanından başlayın/bitirin. Şeritleri üst kenardan dikin. Şerit b’yi üstüne, 2.çakışma çizgisi boyunca alttan aynı şekilde dikin. c ve d şeritleri ön parçalara, e ve f şeritleri arka parçaya dikin, dikiş payları üstte. Teyel dikişini sökün.

9. OMUZ DİKİŞLERİ
Ön parçaları yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun. Omuz dikişlerini iğneleyin, dikiş 2. Makine çekerek dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın.

kovboy-ceketi-6

10. YAKA AÇIKLIĞI PATI I
Telalı ve telasız yaka açıklığı patlarını yüzü yüzünde üst üste koyun, arka orta dikiş kenarlarını üst üste iğneleyin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın. Telalı patı yüzü yüzünde ön kenarlara, yaka kenarlarına ve devamında arka yaka açıklığı kenarına iğneleyin, baskı kenarında pat uçları 1.5 cm üstte. Patı dikin. Dikiş payını pata ütüleyin.

11. YAKA AÇIKLIĞI PATI II
Telasız patı yüzü yüzünde dikilmiş olan patın üstüne koyun, ön kenarları üst üste iğneleyin, dikin. Alt pat uçlarını üst üste dikin (yatay). Payları kesin, köşeleri kesin. Patı içe döndürün, ön kenarları ütüleyin. Açık olan iç pat kenarını dış pat ek dikişinin üstünden iğneleyin ve ön yüzden ek dikiş oluğuna dikin. Dikiş payının fazlasını kesin.

12. ARKA KOL DİKİŞİ
Alt kolları yüzü yüzünde üst kolların üstüne koyun, arka kol dikişlerini üst üste iğneleyin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın.

Burda Dergisi 2016/05 Mayıs

Pages: 1 2 3 4
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial