Kovboy ceketi

Kovboy ceketi

kovboy-ceketi-7

13. SAÇAKLI ŞERİT VE PAT DİKİŞİ
Kolları ön yüzden düzgünce serin. Saçaklı şeridi çakışma çizgisinin 2 mm altından kola iğneleyin, yan dikiş payı boşta. Kol patını çakışma çizgisine göre saçaklı şeridin üstünden kola iğneleyin, uzun kenarlarından dikin. Diğer kolu da aynı çalışın. Teyeli sökün.

14. ÖN KOL DİKİŞİ, KOL BASKISI
Kolları boydan katlayın, yüzü içte. Ön kol dikişi kenarlarını üst üste iğneleyin. Dikin ama saçakları araya almadan. Dikiş payını ütüleyerek açın. Kolların baskı payını içe ütüleyin, 1 cm ende katlayın ve dikin.

15. KOLLARI TAKIN
Kolları yüzü yüzünde kol oyuklarına iğneleyin, kol ve kol oyuğu yatay çizgileri (dikiş 6) üst üste gelecek. Omuz başı yatay çizgisi omuz dikişinde. Kol tarafından kolları teyelleyin ve dikin.

kovboy-ceketi-8

Biriktirme meraklılarına
Kartvizit ya da başka ufak tefek şeyler için suni deri çanta.
Yapılışı: Kartvizit çantasının açık şeklini kurşun kalemle suni deriye çizin (20 x 10 cm). Dikdörtgenin kısa tarafında köşeleri yuvarlatın. (5 kuruşluk metal para kullanabilirsiniz) Yuvarlatılmış kenardan başlayarak altına 2 paralel çizgi çizin (1x 7 cm, 1x 14 cm). Deriyi bu çizgilerden katlayın. Resimde görüldüğü gibi kısa kenarları sabitleyin, kenarın 5 mm içinden ve yine 5 mm arayla delik delin. Bir köşeden başlayarak kenarları dikin. Kartvizitleri içine sokun ve lastikle ağzını kapatın.

Burda Dergisi 2016/05 Mayıs


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial