Tişort Elbise

Tişort Elbise

tisort-elbise-20170505-7

9 Ön ve arka yaka açıklığı
Kumaş şeridi (a) boydan katlayın, ütüleyin, yüzü yüzünde ön yaka kenarına iğneleyin. Açık kenarları payın üstünde. Şeridi dikin, payı kesin, şeridi yukarı kaldırın. Payı şeride ütüleyin. Şeridin ek yerine incecik dikiş çekin (üstten). Şeridi içe döndürün. Yaka kenarını ütüleyin. Arka yaka kenarına da aynı şekilde şerit ile (b) temiz dikiş yapın.

10 Omuz dikişleri
Ön parçayı yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun, omuz dikişlerini kapatın. Payı kesin, birlikte sürfile yapın ve arka parçaya ütüleyin. Yaka açıklığında payı el dikişiyle şeridin üstüne bastırın.

tisort-elbise-20170505-8

11 Kol oyukları
Payı içe ütüleyin, iğneleyin. Makineye çift iğneyi takın ve iki üst iplik geçirin. Kol oyuklarına 1.2 cm ende dikiş çekin, bu sırada payı da dikmiş olun. Dikişi kumaşın yüzünden ve düz dikiş ayarında çekeceksiniz. Alt iplik zikzak dikiş çekecek.

12 Yan dikişler
Ön parçayı yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun. Yan dikişleri iğneleyin; Dikişler üst üste gelsin. Dikin. Paylara birlikte sürfile yapın ve arka parçaya ütüleyin.

tisort-elbise-20170505-9

13 Baskı
Etek ucunda baskı payını içe ütüleyin, iğneleyin. Çift iğne ile 3.5 m ende dikin.

14 Bağcık
Bandı (c) yarısından katlayın, kumaşın yüzü içte. Kat kenarının 1 cm yanından sık ayarlı zikzak dikiş çekerek dikin, ipliği uzun bırakın, küt uçlu bir dikiş iğnesine geçirin ve düğümleyin. İğneyi deliğinden boru bandın içine sokun, diğer uçtan çıkartınca bant kumaşının ön yüzü dışa çıkacak. Bandı küçük bir çengelli iğne ile tünele geçirin. Deliği biraz büzün, bandı fiyonk bağlayın ve uçlarına düğüm atın.

Burda Dergisi 2017/05 Mayıs

Pages: 1 2 3
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial