Volanlı etek

Volanlı etek

volanli-etek-20161103-3

1 3 ve 6 numaralı kalıplar çift kattan biçilecek:
Kumaşı boydan katlayın, yüzü içte. 3 ve 6 numaralı kalıpları biçki planına göre kumaşa iğneleyin, 6 numaralı kalıp kumaşın kat yerinde. Cetvel ve sabunla dikiş payını çizin: Tüm kenarlar ve dikişler için 1.5 cm. Parçaları bu çizgilerden biçin.

2 Kalan parçaları tek kat kumaştan biçin:
Kalan kumaşı düz yayın, yüzü üstte. 1, 2, 4 ve 5 numaralı kalıpları yazılı yüzü üstte olacak şekilde kumaşa iğneleyin. Cetvel ve sabunla kenarlarına 1.5 cm pay çizin. Parçaları bu çizgilerden biçin.

volanli-etek-20161103-4

3 İşaretleri kumaşa aktarın:
Patron konturları ile kalıplarda gösterilen pens, yırtmaç işareti ve yatay çizgileri kopya kağıdı ve rulosuyla kumaşın tersine geçirin. Arka etekteki açıklığı paya 5 mm kesik atarak işaretleyin.

4 Astarı biçin:
1 numaralı kalıbı ön ortadan (Çizgi “Astar”) kesin. Astar kumaşı boydan katlayın, yüzü içte, dokuma kenarları üst üste. 1 ve 3 numaralı patronları kumaşa iğneleyin. 1 numaralı kalıp kumaş katında. Cetvel ve sabunla 1.5 cm dikiş ve baskı payı çizin. Parçaları biçin. Patron konturlarını, pensleri ve açıklık işaretlerini kopya kağıdı ile astara aktarın.

5 Arka pensler:
Arka eteği pens ortalarından katlayın, yüzü içte. Pens çizgilerini üst üste iğneleyin. Pensleri dikin, ucunda iplikleri düğümleyin. Pensleri arka ortaya ütüleyin. Sol ön etekteki pensi de aynı dikin. Ön ortaya ütüleyin.

 

 

Burda Dergisi 2016/11 Kasım

 

Pages: 1 2 3 4
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial