Baskı desenli elbise

Baskı desenli elbise

baski-desenli-elbise8

ALT KOL KENARLARI
13- Payı içe ütüleyin, 1.5 cm ende katlayın, teyelleyin ve dikin, lastik geçirmek için dikişi 2 cm açık bırakın. 30-31-32-33-34 cm bollukta 2 lastik parçası kesin ve kol uçlarına geçirin. Lastik uçlarını 1 cm ende üst üste dikin. Dikişteki açık yeri kapatın.

KOLLARIN İĞNELENMESİ
14- Kolları yüzü yüzünde önce koltuk altına iğneleyin, kol ve yan dikiş ile yatay çizgiler 4 üst üste gelsin. İç taraftan önce omuz başının omuz işaretini omuz dikişine iğneleyin sonra omuz başının geri kalanını iğneleyin. Kolları teyelleyin.

KOL DİKİŞİ
15- Kol tarafından kolları dikin. Teyeli rahat sökmek için teyel dikişinin hemen yanından makine çekin. Kol takma dikişinin paylarına sürfile yapın ve kola ütüleyin, teyeli sökün.

baski-desenli-elbise9

CEP DİKİŞİ
16- Yuvarlak cep kenar paylarını kesin. Bu kenarlara verev biye döndürün – bkz 8. ve 9. adım, biye uçlarını içe kıvırmayın. Düz cep kenar payını (cep girişi) içe kıvırın ütüleyin, yüzden 5 mm dikin.

CEPLERİN TAKILMASI
17- Cepleri yatay çizgilerin arasından ön parçalara iğneleyin, cep girişi yan dikişe gelsin. Cepleri var olan biye dikiş çizgisinden dikin. Düğmeyi kumaş kaplayın, sol yaka kenarına dikin.

BİTMİŞ ELBİSEYE BASKI DESENİ
18- Baskı için dergideki açıklamaya bakın.

Burda Dergisi 2013/06 Haziran


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial